Jak chronić swój telefon? Lepiej będzie wybrać szkło hartowane a może folię ochronną?
Technologia

Jak chronić swój telefon? Lepiej będzie wybrać szkło hartowane a może folię ochronną?

Jak chronić swój telefon? Lepiej będzie wybrać szkło hartowane a może folię ochronną? Większość osób przy zakupie telefonu nie zakłada, że nowy nabyte w czasie najbliższym ulec może poważnemu uszkodzeniu. Jednak niestety wypadki się zdarzają. Po jakimś czasie nowy sprzęt może znaleźć się na podłodze czy też na chodniku. Jeśli nasze telefon upadnie dosyć pechowo, to na naszym wyświetlaczu może się pojawić pęknięcie w postaci pajączka, który jest mało gustowny.

Sposób na uniknięcie awarii wyświetlacza

Aby móc tego uniknąć warto w zasadzie od razu się zaopatrzyć w zabezpieczenie naszego ekranu mobilnego urządzenia. A jakie są obecnie rozwiązania stosowane? W zasadzie to stosuje się dwa rozwiązania. Oba nakleja się na ekran. O co dokładnie chodzi? Chodzi o folię ochronną jak i także o szkło ochronne. Inaczej jest to szkło hartowane.

Ochrona nie do zdarcia – szkło kontaktowe

Jak chronić swój telefon? Lepiej będzie wybrać szkło hartowane a może folię ochronną?Na pewno warto się zapoznać z zaletami szkła hartowanego. Tychże zalet jest naprawdę cała masa. Przede wszystkim jest ono o wiele, wiele bardziej wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia, aniżeli folia ochronna na telefon. Świetnym przykładem jest tutaj chociażby szkło super wytrzymałe, które zabezpiecza popularne telefony iPhone.

Szkło hartowane także dopasowuje się doskonale do samego rozmiaru oraz także kształtu większości spośród wyświetlaczy. Szkło hartowane nie blokuje także głośnika, ani też funkcyjnych przycisków. Co więcej mało kto wie, ale nawet zwiększa znacznie komfort obsługi naszego smartfona.

Okazuje się, że komfort to jednak nie wszystko. Szkło do tego także nie przekłamanie barw. Nie zmniejsza także przejrzystości samego wyświetlacza. Trudno jest najczęściej dostrzec jakąkolwiek różnicę w tychże parametrach. Jednak szkło dobrej jakości nie zmniejsza także czułości ekranu dotykowego.

Dużo łatwiejsze w montażu

Zdecydowanie szkło hartowane sprawia o wiele mniej problemów podczas montażu. Jednak wcale to nie oznacza, że czynność sama w sobie jest taka banalna. W zestawie ze szkłem najczęściej otrzymamy także specjalne montażowe akcesoria. W ich skład wchodzi ściereczka, którą się czyści jak i także poleruje ekran. Proces samego założenia szkła na ekran telefonu jest zatem niezmiernie ułatwiony. Wiele osób jednak ma problem z tym jak przykleić szkło hartowane na telefon? W zasadzie tak samo jak w przypadku folii, bezpośrednio przed montażem należy niezmiernie dokładnie oczyścić nasz wyświetlacz. W celu tym możemy pomóc sobie z powietrzem sprężonym. Szkło hartowane zawsze chwytamy za krawędzie. Następnie należy pociągnąć za specjalny pasek, w celu oderwania folii zabezpieczającej. Teraz nam pozostaje bardzo precyzyjne przyklejenie szkła w ten sposób, aby absolutnie nie powstały żadne przesunięcia względem samej krawędzi. Na koniec należy je lekko dociskać do ekranu.

Wady oraz zalety szkła hartowanego

Szkło hartowane jak wszystko inne ma swoje zarówno wady jak i także zalety. Jeśli chodzi o szkło ochronne na smartfon, to rozpoczniemy od jego wad. Na pewno wśród wad musimy wymienić znacznie wyższą cenę od folii. Do tego szkła o słabszej jakości mogą pogarszać samo wyświetlenie obrazu. A jak z zaletami? Musimy zauważyć, że szkło hartowane jest solidnie wykonane jak i także jest bardzo trwałe. Co więcej w dużym stopniu chroni nasz ekran przed licznymi uszkodzeniami. Szkło hartowane jest bardzo łatwe w montaży. Musimy także wiedzieć, że wybierając szkło o dobrej jakości nie ograniczamy w żaden sposób czułości ekranu. Nie musimy się także obawiać o kolory. Bowiem występuje brak przekłamania kolorów.

Podsumowanie, czyli dla kogo jaka ochrona na wyświetlacz telefonu?

Na powyższym przekonaliśmy się jakie są możliwości ochrony naszego telefonu. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Możemy postawić na wybór folii ochronnej. Jest to dobra alternatywa dla szkła hartowanego. Folia ochronna jest naprawdę dobrym wyborem dla wszystkich osób, które dysponują dużo mniejszym budżetem. Jest to także dobra propozycja dla osób, które użyć chcą folii wyłącznie jako zabezpieczenia dodatkowego dla swojego telefony lub też użytkowników smartfonów posiadających smartfon o panelu wygiętym.

A dla kogo polecane jest szkło hartowane? Na szkło hartowane powinny postawić wszystkie osoby, które zamierzają chronić swój telefon w możliwie najlepszy sposób. Jest to także genialne rozwiązania dla osób, które nie chcą tracić przy tejże ochronie na komfort jego użytkowania. Szkło hartowane powinny wybrać także osoby, które sobie cenią nienaganny wygląd swojego smartfona.

Oczywiście szkło hartowane jest droższe od folii ochronnej, jednak jest bardziej trwałe i wystarczy na dłużej. Warto zatem wydawać troszkę więcej pieniążków i cieszyć się pełną ochroną naszego telefonu. Niestety folia na telefon nie spełnia już tak dobrze swojej roli. Stawiajmy zatem na szkło hartowane, a będziemy w pełni zadowoleni. Zadbajmy jednak przy tym na profesjonalny montaż. Gdy w takich manualnych czynnościach nie czujemy się zbyt dobrze, to poprośmy w punkcie z akcesoriami komórkowymi od razu o montaż. Nie trwa to długo, a na pewno profesjonalny montaż to jednak najlepsze z możliwych rozwiązań.