Ubezpieczenie OC: 7 najczęściej zadawanych pytań
Usługi, Motoryzacja

Ubezpieczenie OC: 7 najczęściej zadawanych pytań 

Ubezpieczenie OC: 7 najczęściej zadawanych pytań. Nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Czasami zbieg przypadkowych sytuacji może doprowadzić do tego, że narazimy nasz budżet domowy na duże i nieplanowane wydatki. Zalanie sąsiada, nagły wypadek samochodowy, nieumyślne złamanie lusterka na parkingu oraz wiele innych sytuacji, mogą spotkać nas każdego dnia, dlatego warto się zabezpieczyć.

Czym jest ubezpieczenie OC? Kto może skorzystać z takiej ochrony? W jakich sytuacjach przydaje się OC? Zapewne te i wiele innych pytań zadaje sobie każda osoba, która poniosła straty z tytułu zdarzenia losowego. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem OC.

Ubezpieczenia OC: 6 najczęściej zadawanych pytań przez posiadaczy samochodów.

Oczywiście wątpliwości związanych z tematem ubezpieczeń OC, może być dużo więcej, jednak w naszym najnowszym poradniku, staraliśmy się odpowiedzieć na te, które najczęściej zadają internauci. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, rozwieją Wasze wszystkie wątpliwości i pozwolą zakupić ubezpieczenia OC w konkurencyjnych cenach i na dobrych warunkach.

Pytanie 1: Czym jest ubezpieczenie OC?

Zanim odpowiemy na szczegółowe pytania, warto zacząć od definicji ubezpieczenia OC http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-oc-lekarza/, która pozwoli określić zakres ochrony. Wyjaśniając: OC – czyli odpowiedzialność cywilna to rodzaj ubezpieczenia http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-kancelarii-prawnej/, które zapewnia ochronę, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do tego, aby naprawić wyrządzone komukolwiek krzywdy w następstwie niedozwolonych czynów. O ile w życiu prywatny jest dobrowolne, o tyle w przypadku posiadania pojazdów mechanicznych jest formą obowiązkową.  Definicję tę można uzupełnić o szczegółowe informacje, jednak poniższe pytania z pewnością będą praktyczniejszą alternatywą.

Pytanie 2: Jakie korzyści daje ubezpieczenie OC samochodu?

Posiadając ubezpieczenie OC https://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-firmy-uslugowej/, zyskujemy gwarancję, iż otrzymamy rekompensatę dla poniesionych szkód w przypadku zdarzenia losowego. Jeżeli np. dojdzie do stłuczki, wówczas osoba poszkodowana, otrzyma środki na pokrycie szkód od ubezpieczyciela, u którego polisę wykupił sprawca.

Pytanie 3: Jak długo ważne jest ubezpieczenie OC pojazdów?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych ważne jest przez 12 miesięcy, dlatego należy pamiętać o tym, aby terminowo je przedłużać. Nawet jeden dzień zwłoki, może przynieść negatywne i przede wszystkim kosztowne skutki.

Pytanie 4: Co się stanie, jeżeli sprawca nie posiada ważnego OC?

W sytuacji, gdy sprawca nie posiada ważnej polisy OC https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/bielsko-biala/ , wówczas odszkodowanie osobie poszkodowanej wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W kolejnym kroku UFG zwraca się do sprawcy szkody o to, aby zwrócił wypłaconą kwotę.

Pytanie 5: Kiedy należy wykupić ubezpieczenie OC i jakie są kary za brak posiadania polisy?

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o tym, że ubezpieczenie OC każdego pojazdu, należy dokonać najpóźniej w dniu rejestracji samochodu. W przypadku braku polisy kary mogą być naprawdę odczuwalne. Właściciel pojazdu, oprócz mandatu, może otrzymać także dodatkową karę finansową, która będzie znacznie wyższa, aniżeli roczna opłata za OC.

Pytanie 6: Gdzie szukać ubezpieczenia OC?

Jeżeli chodzi o zakup ubezpieczenia OC, najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością skorzystanie z pomocy internetu. W dzisiejszych czasach nie brakuje porównywarek ubezpieczeń, które posiadają oferty praktycznie z każdej firmy http. Dzięki temu w jednym miejscu mamy dostęp do wszystkich aktualnych propozycji. Wielu agentów ubezpieczeniowych posiada również okazjonalne zniżki na ubezpieczenia OC, danych ubezpieczycieli, dlatego warto sprawdzać na bieżąco ich strony internetowe, czy aktywności w social mediach. Porównywarki ubezpieczeń OC, są niezwykle intuicyjne, więc nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby je odpowiednio wykorzystać. Wiele ciekawych promocji komunikowanych jest również za pośrednictwem reklam w telewizji i w radiu, co dodatkowo ułatwia to zadanie. Bez względu na to, jaki samochód posiadamy, bardzo ważne jest jednak to, aby sprawdzić dokładnie konkretne warunki umowy danego ubezpieczenia.

Informacji związanych z ubezpieczeniem OC https://www.najlepsze-ubezpieczenie.pl/ubezpieczenie-oc-przewoznikow/ z pewnością jest o wiele więcej, jednak powyżej, wskazaliśmy te, które z punktu widzenia osób posiadających pojazdy mechaniczne, są najważniejsze. Bez względu na to, jak często jeździmy samochodem oraz do jakich celów nam służy, powinniśmy zadbać o to, aby dopełnić wszelkich formalności, regulowanych prawem. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby spowodować drobny wypadek, którego naprawa może okazać się kosztowna, wówczas ochrona OC, jest niezwykle pomocna. Należy również pamiętać o tym, aby przed przedłużeniem tej formy ochrony ubezpieczeniowej, sprawdzać na bieżąco oferty różnych ubezpieczycieli. Przydatne do tego mogą okazać się porównywarki ofert ubezpieczeniowych, których w internecie jest naprawdę wiele. Zdarza się, że dzięki sezonowej ofercie, możemy dodatkowo oszczędzić na tej formie ochrony, co z pewnością jest ważne dla każdego budżetu domowego. Szczególnie, gdy korzystamy z kilku ubezpieczeń.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/