Usługi

Ubezpieczenie OC: 7 najczęściej zadawanych pytań 

Nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Czasami zbieg przypadkowych sytuacji może doprowadzić do tego, że narazimy nasz budżet domowy na duże i nieplanowane wydatki. Zalanie sąsiada, nagły wypadek samochodowy, nieumyślne złamanie lusterka na parkingu oraz wiele innych sytuacji, mogą spotkać nas każdego dnia, dlatego warto się zabezpieczyć http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-oc-lekarza/. Czym jest ubezpieczenie OC? Kto może skorzystać z takiej ochrony? W jakich sytuacjach przydaje się OC? Zapewne te i wiele innych pytań zadaje sobie każda osoba, która poniosła straty z tytułu zdarzenia losowego. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem OC.

Ubezpieczenia OC: 6 najczęściej zadawanych pytań przez posiadaczy samochodów.

Oczywiście wątpliwości związanych z tematem ubezpieczeń OC http://tania-polisa.com/oc-ubezpieczenie-szczecin/, może być dużo więcej, jednak w naszym najnowszym poradniku, staraliśmy się odpowiedzieć na te, które najczęściej zadają internauci. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, rozwieją Wasze wszystkie wątpliwości i pozwolą zakupić ubezpieczenia OC w konkurencyjnych cenach i na dobrych warunkach.

Pytanie 1: Czym jest ubezpieczenie OC?

Zanim odpowiemy na szczegółowe pytania, warto zacząć od definicji ubezpieczenia OC, która pozwoli określić zakres ochrony.

 Wyjaśniając: OC – czyli odpowiedzialność cywilna to rodzaj ubezpieczenia, które zapewnia ochronę, gdy ubezpieczony będzie zobowiązany do tego, aby naprawić wyrządzone komukolwiek krzywdy w następstwie niedozwolonych czynów http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-kancelarii-prawnej/. O ile w życiu prywatny jest dobrowolne, o tyle w przypadku posiadania pojazdów mechanicznych jest formą obowiązkową https://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-firmy-uslugowej/.  Definicję tę można uzupełnić o szczegółowe informacje, jednak poniższe pytania z pewnością będą praktyczniejszą alternatywą.

Pytanie 2: Ja

kie korzyści daje ubezpieczenie OC samochodu?

Posiadając ubezpieczenie OC, zyskujemy gwarancję, iż otrzymamy rekompensatę dla poniesionych szkód w przypadku zdarzenia losowego. Jeżeli np. dojdzie do stłuczki, wówczas osoba poszkodowana, otrzyma środki na pokrycie szkód od ubezpieczyciela, u którego polisę wykupił sprawca.

Pytanie 3: Jak długo ważne jest ubezpieczenie OC pojazdów?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych ważne jest przez 12 miesięcy, dlatego należy pamiętać o tym, aby terminowo je przedłużać. Nawet jeden dzień zwłoki, może przynieść negatywne i przede wszystkim kosztowne skutki.

Pytanie 4: Co się stanie, jeżeli sprawca nie posiada ważnego OC?

W sytuacji, gdy sprawca nie posiada ważnej polisy OC https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/bielsko-biala/, wówczas odszkodowanie osobie poszkodowanej wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W kolejnym kroku UFG zwraca się do sprawcy szkody o to, aby zwrócił wypłaconą kwotę.

Pytanie 5: Kiedy należy wykupić ubezpieczenie OC i jakie są kary za brak posiadania polisy?

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o tym, że ubezpieczenie OC każdego pojazdu, należy dokonać najpóźniej w dniu rejestracji samochodu. W przypadku braku polisy kary mogą być naprawdę odczuwalne. Właściciel pojazdu, oprócz mandatu, może otrzymać także dodatkową karę finansową, która będzie znacznie wyższa, aniżeli roczna opłata za OC.

Pytanie 6: Gdzie szukać ubezpieczenia OC?

Jeżeli chodzi o zakup ubezpieczenia OC, najlepszym rozwiązaniem będzie z pewnością skorzystanie z pomocy internetu. W dzisiejszych czasach nie brakuje porównywarek ubezpieczeń, które posiadają oferty praktycznie z każdej firmy http://tania-polisa.com/kontakt/. Dzięki temu w jednym miejscu mamy dostęp do wszystkich aktualnych propozycji. Wielu agentów ubezpieczeniowych posiada również okazjonalne zniżki na ubezpieczenia OC, danych ubezpieczycieli, dlatego warto sprawdzać na bieżąco ich strony internetowe, czy aktywności w social mediach. Porównywarki ubezpieczeń OC, są niezwykle intuicyjne, więc nikt nie powinien mieć problemu z tym, aby je odpowiednio wykorzystać. Wiele ciekawych promocji komunikowanych jest również za pośrednictwem reklam w telewizji i w radiu, co dodatkowo ułatwia to zadanie. Bez względu na to, jaki samochód posiadamy, bardzo ważne jest jednak to, aby sprawdzić dokładnie konkretne warunki umowy danego ubezpieczenia.

Informacji związanych z ubezpieczeniem OC z pewnością jest o wiele więcej, jednak powyżej, wskazaliśmy te, które z punktu widzenia osób posiadających pojazdy mechaniczne, są najważniejsze. Bez względu na to, jak często jeździmy samochodem oraz do jakich celów nam służy, powinniśmy zadbać o to, aby dopełnić wszelkich formalności, regulowanych prawem https://www.najlepsze-ubezpieczenie.pl/ubezpieczenie-oc-przewoznikow/. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby spowodować drobny wypadek, którego naprawa może okazać się kosztowna, wówczas ochrona OC, jest niezwykle pomocna. Należy również pamiętać o tym, aby przed przedłużeniem tej formy ochrony ubezpieczeniowej, sprawdzać na bieżąco oferty różnych ubezpieczycieli. Przydatne do tego mogą okazać się porównywarki ofert ubezpieczeniowych, których w internecie jest naprawdę wiele. Zdarza się, że dzięki sezonowej ofercie, możemy dodatkowo oszczędzić na tej formie ochrony, co z pewnością jest ważne dla każdego budżetu domowego. Szczególnie, gdy korzystamy z kilku ubezpieczeń.