Budowa własnej hali magazynowej - jaką halę wybrać, o czym pamiętać?
Budownictwo

Budowa własnej hali magazynowej – jaką halę wybrać, o czym pamiętać?

Budowa własnej hali magazynowej – jaką halę wybrać, o czym pamiętać? Hale magazynowe to doskonałe rozwiązanie na szybkie i łatwe zwiększenie zadaszonej powierzchni użytkowej. Dzięki hali magazynowej przedsiębiorcy mogą odnotować większe obroty i zyskać nowe możliwości swojego rozwoju. Wszystkie duże firmy produkcyjne z czasem potrzebują dodatkową powierzchnię do pracy, zwłaszcza kiedy ich działalność bardzo dobrze i szybko się rozwija. Halę produkcyjno-magazynową można użytkować przez cały rok, bez znaczenia są tu warunki atmosferyczne. Takie rozwiązanie należy do niezwykle oszczędnych i funkcjonalnych. Wybudowanie hali jest tańsze, aniżeli tradycyjnego, murowanego budynku.

Hale magazynowe budowa

Aby, zbudować halę namiotową należy przede wszystkim posiadać działkę wystarczających rozmiarów. Jej zakup dosyć znacząco podwyższa koszty budowy hali. Jednakże posiadanie własnej hali ma wiele zalet, przede wszystkim tworzymy swój własny obiekt, który będzie spełniał wszystkie nasze potrzeby. Projekt będzie zrobiony zgodnie z naszymi indywidualnymi wymaganiami. Budowa hali nie należy do tanich, jest to idealne rozwiązania zwłaszcza dla firm, mających stabilną pozycję na rynku. Hale magazynową można w dowolnej chwili rozbudować i dopasować do potrzeb rozwijającego się przedsiębiorstwa, jednakże nie da się jej zmniejszyć. Właściciel hali musi zdawać sobie sprawę z kosztów, jakie poniesie, aby utrzymać swoją halę. W przypadku kiedy inwestor nie chce samodzielnie budować hali magazynowej, wówczas może zlecić generalne wykonawstwo firmie zajmującej się tworzeniem hal od podstaw. Firma wówczas zajmie się również wykonaniem projektu hali magazynowej, po czym ją wybuduje i odda do użytkowania inwestorowi.

Hale magazynowe budowa – wybrać halę stalową czy murowaną?

Budowa własnej hali magazynowej - jaką halę wybrać, o czym pamiętać?Najważniejszym pytaniem jest to, jaką halę chcemy wybudować murowaną, czy może stalową? Obie hale gwarantują podobną trwałość, bezpieczeństw oraz warunki przechowywania. Nowoczesne hale magazynowe, jakie aktualnie buduje się na terenie naszego kraju, stały się często wybieraną alternatywą dla murowanych budynków. Stały się one często wybierane przez wiele swoich cennych zalet. Hala magazynowa budowana jest w o wiele szybszym tempie, aniżeli murowane budynki. Wpływ warunków atmosferycznych na możliwość dokonywania prac montażowych jest o wiele mniejszy, aniżeli w przypadku hal murowanych. Jak wiadomo, czas to pieniądz, dla przedsiębiorców to najważniejsza z zalet, gdyż mogą bardzo szybko rozpocząć użytkowanie takiej hali. Hale stalowe mają znaczącą przewagę nad halami murowanymi także z tego względu, iż są to konstrukcje modułowe, przez co można je dowolnie rozbudowywać i łatwo zaaranżować na swoje potrzeby. Halę stalową można również w łatwy sposób rozebrać, przy czym odzyskujemy z niej nawet do 90 procent materiałów, które później możemy znowu wykorzystać albo sprzedać. Kiedy więc stalowa hala magazynowa przestanie nam być potrzebna, możemy ją bez problemu rozebrać i przenieść czy sprzedać.

Hale magazynowe budowa– o czym należy pamiętać?

Należy mieć na uwadze to iż wybudowanie hali stalowej wcale nie jest takie łatwe, gdyż będziemy do tego potrzebować wielu pozwoleń, zgód czy warunków. Z tego względu cała procedura nie różni się od budowy hali murowanej. Warto więc od razu wystąpić do wszelakich urzędów. Jeśli działka jest nieuzbrojona, wówczas należy od razu podciągnąć media. Następnie należy rozsądnie przemyśleć kwestię wykonawcy hali. Należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na oferowany standard wykończenia, wpływa on na cenę hali magazynowej. Hala stalowa składa się nie tylko z samego szkieletu, w jej skład wchodzą także drzwi, bramy, dach, rynny, spusty, stolarka okienna, instalacje, wypełnienia ścian. Warto postawić przede wszystkim na jakość, niektóre firmy oferują niską cenę budowy hali, jednakże korzystają z materiałów niskie jakości, czasem w cenę nie wliczają właśnie tych elementów, które są konieczne do możliwości użytkowania hali.

Budowa hali magazynowej czy może zdecydować się na używaną halę?

Wiele właścicieli firm zastanawia się, co jest najlepszą opcją dla swojej działalności. Czy bardziej opłaca się zdecydować na używaną, czy może nową halę magazynową? Jeśli szukamy dobrze dopasowanych rozwiązań do naszych wymagań, wówczas warto przemyśleć na samym początku skorzystanie z kompleksowej usługi firmy, która wykona projekt i wybuduje halę magazynową. W przypadku kiedy dysponujemy nieco ograniczonym budżetem, wówczas lepszym rozwiązaniem może okazać się dla nas wybranie używanej hali magazynowej. Na rynku znajdziemy także wiele hal do wynajęcia w przystępnych cenach, różniących się od siebie wielkością. Na aukcjach i ogłoszeniach spotkamy się również ze sprzedażą hal stalowych. Najlepszym wyjściem jest oczywiście budowa hali specjalnie pod naszą działalność, która sprosta wszystkim naszym wymaganiom. Kiedy nie jest to możliwe, możemy zdecydować się na halę używaną czy wynajem. Hala magazynowa pozwala nie tylko zmaksymalizować wydajność procesów magazynowych, ale także zoptymalizować prowadzenie biznesu. Hala magazynowa budowana przez profesjonalną firmę to solidna i niezwykle trwała konstrukcja.

English