Co może nam zaoferować chirurgia plastyczna?
Uroda, Usługi

Co może nam zaoferować chirurgia plastyczna?

Co może nam zaoferować chirurgia plastyczna? Operacje plastyczne wciąż wielu osobom kojarzą się raczej negatywnie. Jednak zabiegi, które oferuje nam chirurgia plastyczna, to nie tylko powiększanie piersi czy zmniejszanie nosa, i bardzo często pozwalają one na poradzenie sobie z dotychczasowymi kompleksami i uzyskanie wyglądu, o jakim wcześniej marzyło się przez długi czas. Wygląd ma w końcu ogromną wagę w codziennym życiu i wpływa nie tylko na to, jak postrzegają nas inni ludzie, ale także jak my sami postrzegamy siebie.

Różne powody poddawania się operacjom

Chirurgia plastyczna oferuje szeroki zakres zabiegów, z których ludzie korzystają z różnych powodów. Często decyzje o poddaniu się operacji plastycznej są podyktowane chęcią poprawy wyglądu zewnętrznego, co dla wielu osób jest kluczem do odzyskania pewności siebie i zwiększenia ogólnego samopoczucia. Patrząc na siebie w lustrze z uśmiechem i zadowoleniem, pacjenci mogą doświadczać pozytywnych zmian w swoim życiu emocjonalnym i społecznym. Ostateczna decyzja o poddaniu się zabiegowi chirurgicznemu powinna być jednak dokładnie przemyślana i skonsultowana z doświadczonym specjalistą, który pomoże ocenić możliwe korzyści i ryzyka. Warto pamiętać, że chirurgia plastyczna to poważna ingerencja w ciało i zdrowie, dlatego każdy krok powinien być dobrze rozważony.

Wybór specjalisty

Co może nam zaoferować chirurgia plastyczna?
Co może nam zaoferować chirurgia plastyczna?

Najlepiej udać się do zaufanego profesjonalisty, który wykona zabieg. Chirurgia plastyczna chirurgia-plastyczna24.pl wymaga odpowiedniego doświadczenia i dużej wiedzy z zakresu fizjologii, anatomii i innych dziedzin. Poprzez wybór odpowiedniej osoby koordynującej zabieg, pacjent zostanie właściwie zakwalifikowany oraz otrzyma indywidualnie dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań zabieg. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami różnych klinik medycyny estetycznej , zasięgnąć opinii innych osób i poczytać komentarze zamieszczone w internecie.

Decyzję warto przemyśleć i skonsultować, aby dokładnie wiedzieć, czego się oczekuje. Należy także, podczas pierwszej konsultacji z wybranym przez siebie specjalistą, zadać wszystkie pytania i dowiedzieć się wszystkiego, co jest istotne w sprawie przebiegu samego zabiegu i możliwych do osiągnięcia efektów.

Popularne zabiegi

Rok temu do najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej należały między innymi: korekcja nosa, powiększanie piersi, korekcja powiek i lifting twarzy.

Powiększanie biustu

Najczęściej wykonuje się zabieg z powodów czysto estetycznych, niekiedy jednak istnieją również medyczne wskazania do tego typu operacji. Dzięki zabiegowi można skutecznie poprawić wygląd biustu oraz jego kształt i jędrność. W większości przypadków wszczepia się implanty z żelem silikonowym lub solą fizjologiczną, istnieje także możliwość przeszczepu komórek tłuszczowych pacjentki z innej partii ciała – brzucha, pośladków, ud. Całość trwa około dwóch godzin i daje on długotrwałe efekty.

Korekcja powiek

Chirurgia plastyczna tego rodzaju polega na usunięciu nadmiaru skóry powiek. Wykonuje się ją głównie ze względu na opadanie powiek i w celu pozbycia się worków pod oczami. Pozwala to na uzyskanie wyraźnie młodszego wyglądu, a często także poszerza pole widzenia, w przypadku gdy skóra ograniczała je wcześniej. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym i zajmuje najczęściej do 3 godzin.

Korekcja nosa

Skorygowanie nosa podyktowane jest często występowaniem na nim garbu, bądź tym, iż jest on asymetryczny, skrzywiony. Korekcja nosa to również zabieg przynoszący efekty w przypadku występowania m.in. bezdechu sennego, chrapania, lub jeśli zaburzona jest drożność przewodów nosowych. Chirurg może nos wysmuklić, skrócić, podnieść jego czubek, wyprostować i usunąć występujący garb. Wszystko powinno trwać nie dłużej niż 2 godziny.

Korekta uszu

Chirurgia plastyczna radzi sobie z problemem odstających czy nierównych uszu, które bardzo często są powodem zaniżonej pewności siebie i wielu kompleksów. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskać można zmniejszenie uszu oraz ukształtowanie ich prawidłowego profilu. Często korzystają z niego dorośli, ale również i dzieci.

Lifting twarzy

Do wykonania liftingu twarzy przekonują najczęściej zdjęcia wykonanych wcześniej zabiegów, które przyniosły zadowalające rezultaty. Poprzez lifting usuwa się widoczne oznaki starzenia dzięki eliminowaniu nadmiaru zwiotczałej skóry. Równocześnie napina się mięśnie mimiczne. W zależności od rodzaju liftingu, efekty mogą utrzymywać się od dwóch do nawet dziesięciu lat.

Liposukcja

W tym przypadku chirurgia plastyczna pozwala na poradzenie sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęściej usuwa się ją z okolic ud, bioder oraz pośladków, a także brzucha, podbródka czy ramion. Obecnie stosowane są nowoczesne metody liposukcji, np. z wykorzystaniem lasera, które nie są mocno inwazyjne. Komórki tłuszczowe zostają rozbite, a następnie usunięte, co prowadzi do zauważalnej poprawy wyglądu.

Chirurgia plastyczna rozwija się nieustannie od wielu lat i staje się coraz popularniejsza. Daje możliwość zmiany poszczególnych części ciała i przynosi często niesamowite efekty. Jeśli zabieg wykonuje profesjonalista, z pewnością nie dojdzie do powikłań czy niekontrolowanych zmian, a pacjent stwierdzi, że jego życie odmieniło się na lepsze.

English