Gdzie można otworzyć warsztat samochodowy?
Motoryzacja, Praca

Gdzie można otworzyć warsztat samochodowy?

Warsztaty samochodowe to miejsca, w których możemy naprawić wszelkie usterki występujące w naszych autach. Dotyczą one nie tylko pojazdów osobowych, ale również dostawczych, motocykli czy autobusów. Najbardziej popularne w Polsce są jednak serwisy zajmujące się naprawą samochodów osobowych. Dzieje się tak, ponieważ to one są najbardziej powszechne. Zakłada się bowiem, że w naszym kraju jest zarejestrowanych około 30 milionów aut. Rzeczą naturalną jest więc fakt, że prędzej czy później każde z nich trafia do serwisu w celu przeprowadzenia koniecznego remontu lub napraw. Duży popyt na tego typu usługi sprawia natomiast, że każdego roku powstaje coraz więcej firm, zajmujących się naprawą samochodów. Gdzie można otworzyć warsztat samochodowy? Jakie będzie najlepsze miejsce do prowadzenia tego typu działalności gospodarczej?

Gdzie rozlokowane są serwisy samochodowe?

Patrząc na mapę naszego kraju możemy odnieść wrażenie, że warsztaty samochodowe rozlokowane są zarówno w największych miastach, jak na małych wsiach. Jest to oczywiście związane z tym, że w dzisiejszych czasach samochody używane są praktycznie przez wszystkich. Niezmiernie ciężko będzie znaleźć rodzinę, która nie korzysta na co dzień z auta. Warto zwrócić również uwagę na to, że średnia wieku pojazdów poruszających się po polskich drogach jest znacznie poniżej średniej europejskiej. Starsze egzemplarze posiadają oczywiście znacznie większe przebiegi, w związku z czym są zdecydowanie bardziej zużyte. Mają na to również wpływ polskie drogi, które w szczególności w mniejszych miejscowościach i na wsi potrafią być naprawdę w kiepskim stanie. Wszystko to sprawia, że zarówno wokół dużych ośrodków miejskich, jak i w bardzo małych miejscowościach, mechanicy samochodowi nie mogą narzekać na brak odpowiednich zleceń.

Odpowiednie miejsce dla warsztatu samochodowego

Gdzie można otworzyć warsztat samochodowy?
Gdzie można otworzyć warsztat samochodowy?

Naprawa i serwisowanie samochodów osobowych to usługi w głównej mierze oparte na współpracy z osobami prywatnymi. W związku z tym, każdy mechanik samochodowy powinien oferować swoje usługi możliwie blisko miejsca zamieszkania dużej liczby osób. Będziemy mieli wówczas ogromną szansę na pozyskanie dużej grupy klientów, która po jednej solidnie wykonane usłudze, z pewnością powróci w przypadku kolejnych awarii. Jeżeli poszukujemy odpowiednio obiektu w celu wynajmu lub dzierżawy, wówczas musimy pamiętać o zlokalizowaniu go w miejscu, które jest zamieszkałe przez duża liczbę ludzi. Jest to szczególnie ważne na początku naszej działalności, kiedy nazwa naszej firmy lub nasze nazwisko nie są jeszcze znane. W późniejszych latach działalności, nawet po przenosinach w inne miejsce powinniśmy utrzymać większość klientów. Dzieje się tak, ponieważ w dzisiejszych czasach niezmiernie ciężko znaleźć sumienny i terminowy warsztat samochodowy.

Bardzo ważny jest również odpowiedni dojazd do naszego warsztatu samochodowego. Powinniśmy wybierać te obiekty, do których dojazd jest utwardzony i odpowiednio oznakowany. Warto również zadbać o rozwieszenie w najbliższej okolicy plandek i banerów z naszymi reklamami. Dzięki temu przejeżdżający w okolicy kierowcy będą mieli szansę nas zauważyć, a potencjalni klienci nie będą mieli problemów z dotarciem do nas.

Wybierając miejsce, w którym chcemy otworzyć warsztat samochodowy, nie należy również zapominać o parkingu dla klientów i parkingu dla aut oczekujących w kolejce na naprawę. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku dużej ilości zleceń, musimy zaparkować uszkodzone auta w bezpiecznym miejscu. Najlepiej, gdyby był to parking strzeżony po to, aby niepożądane osoby nie zechciały rozporządzać majątkiem naszych klientów.

Zobacz również:

Jak wyposażyć nowy warsztat samochodowy?

Kiedy wynajmujemy nowy obiekt pod warsztat samochodowy https://serwis-samochodowy24.waw.pl/, wówczas musimy liczyć się z tym, że nie będzie on odpowiednio wyposażony. Właściciele takich miejsc nie zgadzają się zazwyczaj na rozkucie posadzki i wykonanie kanału rewizyjnego. W związku z tym konieczny wydaje się zakup podnośnika pneumatycznego, którego koszty są bardzo wysokie. Niestety bez tego naprawa samochodów będzie znacznie utrudniona, a w przypadku wielu usterek nawet niemożliwa. Nie należy również zapominać o odpowiednich regałach i stołach warsztatowych, które będą miały dość duży wpływ na efektywność naszej przyszłej pracy. Warsztat, w którym panuje ład i porządek działa bowiem zdecydowanie sprawniej. Nie musimy bowiem spędzać kilkudziesięciu minut dziennie na poszukiwaniu odpowiednich narzędzi i urządzeń, które w danej chwili są nam potrzebne do wykonania usługi.

Ostatnim co musimy zakupić dla sprawnego działania własnego warsztatu samochodowego są narzędzia i urządzenia. Nie należy w tym wypadku oszczędzać, ponieważ niska cena może być efektem kiepskiej jakości wykonania. Niestety w przypadku takich rozwiązań możemy się spodziewać częstych awarii, które z kolei mogą prowadzić do zmniejszenia efektywności naszej działalności gospodarczej. W przypadku prostych narzędzi, takich jak klucze czy śrubokręty powinniśmy zakupić kilka zestawów. Niestety klucze lubią się gubić, w związku z tym warto posiadać w zanadrzu zapasowe egzemplarze.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl