Którą klinikę rehabilitacyjną wybrać?
Usługi, Zdrowie

Którą klinikę rehabilitacyjną wybrać?

Którą klinikę rehabilitacyjną wybrać? Rehabilitacja każdego poszkodowanego jest bardzo ważnym elementem leczenia, pomagającym w uzyskaniu pełnego zdrowia fizycznego. Pacjenci trafiają na rehabilitację po wielu różnych kontuzjach. Rehabilitacja dotyczy głównie sportowców i trenujących amatorów, ale dotyczy również zwykłych obywateli z problemami po złamaniach lub urazach ortopedycznych, a nawet neurologicznych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu rehabilitacyjnego?

Oferta gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych oferowanych na polskim rynku jest bardzo różnorodna. Z jednej strony wybór odpowiedniego fizjoterapeuty dla początkujących może być problemem, z drugiej mamy do wyboru znakomitych fizjoterapeutów, którzy specjalizują się w konkretnych obszarach i pomagają w problemach takich jak złamane kości, stawy, czy naderwane mięśnie.

Na początek, szukając odpowiedniego fizjoterapeuty, warto zastanowić się nad gabinetami, które specjalizują się w leczeniu naszych urazów. W ten sposób możesz wybrać gabinet rehabilitacyjny, który może pomóc przy urazach ortopedycznych lub specjalizować się w urazach neurologicznych. Zupełnie innego rodzaju pomocy potrzebuje człowiek, który chce wrócić do pełnej sprawności po złamaniu ręki czy nogi, a zupełnie innego fizjoterapeuty ktoś po udarze mózgu. Niektórzy pacjenci szukają również specjalistycznej pomocy w przypadku schorzeń takich jak stwardnienie zanikowe boczne. Dlatego wybierając odpowiedni gabinet rehabilitacyjny, upewnij się, że jesteś w stanie znaleźć odpowiednie leczenie dla swoich potrzeb.

Co sprawdzić przed wyborem gabinetu rehabilitacyjnego?

Którą klinikę rehabilitacyjną wybrać?
Którą klinikę rehabilitacyjną wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego gabinetu fizjoterapeutycznego warto sprawdzić, kto w nim pracuje. Niejednokrotnie gabinety rehabilitacyjne budują marki przez lata dzięki zatrudnianiu doświadczonych specjalistów posiadających specjalistyczną wiedzę. Dlatego warto sprawdzić, czy w gabinecie rehabilitacyjnym możemy liczyć na pomoc terapeutów i kręgarzy, którzy pomogą przy urazach psychicznych po ciężkim wypadku samochodowym, wypadku w pracy czy urazie sportowym.

Dobrze jest również zobaczyć, kiedy gabinet odwykowy jest dostępny na spotkania. Niestety na dobrego fizjoterapeutę w polskiej służbie zdrowia trzeba jeszcze długo czekać. Dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z prywatnych gabinetów zabiegowych, które oferują bardzo wysoką jakość usług za niewielką opłatą. W niektórych przypadkach istotna jest również lokalizacja gabinetu fizjoterapeuty, gdyż najlepiej znaleźć specjalistę blisko miejsca zamieszkania. Będziesz mógł wtedy codziennie korzystać z usług eksperta, nie tracąc całego dnia na dojazdy do innego miasta. W przypadku bardzo poważnych urazów dobrze jest również upewnić się, że możemy korzystać z wózka inwalidzkiego podczas rekonwalescencji.

Warto również wiedzieć, że możesz skorzystać z usług fizjoterapeuty przed planowaną sesją, jeśli kontuzja może się powtórzyć lub jeśli ból stanie się bardzo intensywny. Niektóre gabinety rehabilitacyjne umożliwiają również wejście do domu osoby potrzebującej rehabilitacji.

Jakie są zabiegi w sali pooperacyjnej?

Specjaliści od rehabilitacji będą preferować konkretne zabiegi, które pomogą pacjentom szybko wyjść z bólu. Każdy profesjonalny fizjoterapeuta zapoznaje pacjenta z odpowiednimi ćwiczeniami, a także z wykorzystaniem technik masażu i elektroterapii. Najlepsi fizjoterapeuci na rynku stale uczestniczą w różnorodnych szkoleniach i uzupełniają swoją wiedzę, aby pomóc pacjentom szybko uśmierzyć ból poprzez alternatywne metody leczenia. Dlatego w niektórych salach pooperacyjnych możemy zastosować w leczeniu akupunkturę, refleksologię, a nawet hydroterapię. Ponadto oferowane są różnego rodzaju masaże i terapia manualna. W walce z artretyzmem pomoże lekarz specjalizujący się w hydroterapii, a w naszym przypadku sam lekarz może przepisać najlepszy rodzaj leczenia, jaki uzna za najbardziej odpowiedni.

W Polsce istnieje szeroki wybór gabinetów rehabilitacyjnych, a pacjenci mogą udać się do prywatnych poradni przeciwbólowych lub poradni specjalizujących się w leczeniu urazów sportowych. Niejednokrotnie pacjenci sami decydują o wyborze gabinetu rehabilitacyjnego kierując się opiniami pacjentów, którzy przebyli tam rehabilitację. Ilekroć dostajemy wiele pozytywnych opinii od osób, które leczyły się już u rehabilitantów, to pokazuje, że warto wybrać się na leczenie również tam.

Cena jest również bardzo ważnym czynnikiem i zawsze warto porównać kilka agencji oferujących podobne usługi. Czasami może się okazać, że skuteczność zabiegu i poziom usługi są na tym samym poziomie, ale cena jest bardzo zróżnicowana. Jeśli jednak mamy bardzo poważny problem zdrowotny i chcemy jak najszybciej wrócić do stanu sprzed urazu, nie warto wybierać najtańszej usługi, ponieważ nasze zdrowie jest ważniejsze.