Na czym polega odtrucie alkoholowe? Odtrucie alkoholowe to inaczej detoks alkoholowy. Jest to po prostu odtrucie naszego organizmu z toksyn, które pochodzą z alkoholu etylowego. Jest to również sposób na uzupełnienie wszelkich niedoborów elektrolitów, witamin, soli mineralnych oraz także złagodzenia objawów fizycznych, które są związane z tak zwanych abstynencyjnym zespołem.
Detoksykacja alkoholowa
Odtrucie alkoholowe https://prywatny-osrodek-uzaleznien.pl/ trwa między siedem a dziesięć dni. Jest to kryterium przyjęte przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jego celem jest przerwanie alkoholowego ciągu, jak i także złagodzenie fizycznych oraz psychicznych skutków abstynencyjnych. Polega ono na usuwaniu toksyn z naszego organizmu, ale także polega na uzupełnienie płynów. W taki sposób znacznie się poprawia stan pacjenta i przygotowuje się go do następnej terapii. Sam detoks alkoholowy nie ma niczego wspólnego z odwykiem, który to powinien się odbywać już pod okiem doświadczonego specjalisty. Detoks jednak można potraktować jako wstępny etap, który umożliwia samo podjęcie terapii. Alkoholik na odtruciu otrzymuje potas, magnez czy też witaminę B1. Detoksykacja alkoholowa także polega na podawaniu środków nasennych, przeciwbólowych czy też uspokajających. Celem takich środków jest złagodzenie wszelkich objawów abstynencyjnego zespoły. Musimy pamiętać, że podjęcie decyzji o odstawieniu alkoholu w momencie, gdy nasza gospodarka jonowa oraz elektrolitowa została zaburza, może się okazać niezwykle bolesne. Detoks wiąże się bardzo często z dosyć nieprzyjemnymi objawami fizycznymi, w których pomóc mają odpowiednio dobrane środki. Podczas detoksykacji przeprowadza się badania krwi, a także testy na obecność w organizmie wszelkich szkodliwych substancji.
Co się dzieje z alkoholikiem na detoksie?
Detoks alkoholowy wiąże się z niezwykle nieprzyjemnymi objawami dla pacjentów, którzy się zdecydowali na odstawienie alkoholi. Alkoholowa detoksykacja i zaszycie alkoholowe przeprowadzana jest zawsze pod okiem lekarzy oraz pielęgniarek. Dzięki temu pomoże ona przejść ten jakże trudny moment. Przede wszystkim chodzi o złagodzenie objawów fizycznych poznanego już zespołu abstynencyjnego. Co do nich należy? Ogólnie to objawy te dzielą się na dwie fazy. W pierwszej fazie alkoholik musi się wzmagać z bólem mięśni, bólem głowy, nadmiernym poceniem się, wymiotami, nudnościami czy też biegunkami. Z kolei w drugiej fazie może wystąpić zaburzenie snu, rozdrażnienie, omamy (majaki alkoholowe), napady agresji czy też napady lęku. Wiele osób sobie nie zdaje sprawy, na czym tak naprawdę polega takie odtrucie. Nie zdajemy sobie także sprawy, że proces ten sam w sobie jest niezwykle skomplikowany. Z tego właśnie powodu część osób się decyduje na alkoholowy detoks w swoim własnym domu, ale nie do końca osoby te są świadome, z jakimi objawami psychicznymi i fizycznymi przyjdzie się zmierzyć i z czym to się w ogóle wiąże.
Sprawdź także:
-
- esperal Poznań https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/
- prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu https://osrodek-leczenia-uzaleznien.com.pl/
Gdzie jest przeprowadzana detoksykacja alkoholowa?
Detoksykacja alkoholowa w domu nie daje z reguły pożądanych efektów i kończy się bardzo często bolesną porażką. W przypadku pacjenta, który przebywał długo w tak zwanym ciągu alkoholowym, objawy psychiczne oraz objawy fizyczne detoksu alkoholowego mogą być tak silne, że poradzenie sobie z nimi samodzielnie okazuje się całkiem niemożliwe. Dlatego właśnie alkoholikom się zaleca przeprowadzenie detoksu w szpitalu, specjalistycznej klinice czy też w specjalistycznym ośrodku. Detoksem niekiedy określa się również domowe sposoby na leczenie kaca. Jednak musimy sobie zdawać sprawę, że takowy detoks w rzeczywistości nie ma niczego wspólnego z właściwą detoksykacją alkoholową. Sposoby domowe na detoksykację alkoholową organizmu to głównie nawodnienie organizmu nadmierne, uzupełnienie braku witamin, glukozy oraz elektrolitów. Możemy to zrobić przy użyciu specjalnych środków bez recepty czy też przyjmując pokarmy odpowiednie.
Ile kosztuje detoksykacja alkoholowa?
Detoks alkoholowy możemy przejść w jednym z oddziałów publicznych leczenia alkoholowych abstynencyjnych objawów. Takowa detoksykacja alkoholowa jest całkowicie refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wymagane jest jedynie ubezpieczenie zdrowotne pacjenta oraz także jednocześnie ważne skierowanie z Poradni Leczenia Uzależnień. Ośrodki tego typu przyjmują tylko i wyłącznie trzeźwych pacjentów. Bardzo dobrą alternatywą są także prywatne ośrodki detoksykacyjne. W nich cena za pobyt tygodniowy wynosi około tysiąca złotych. Znaczna większość ośrodków nie chce ujawniać swojego cennika. Tak naprawdę wymagają kontaktu bezpośredniego ze strony pacjenta. Przyjęcie do prywatnego ośrodka wymaga znacznie mniej formalności, a same warunku pobytu z reguły są o wiele lepsze niż w publicznych ośrodkach. Odtrucie alkoholowe w domu kosztuje jakieś kilkaset złotych. Jednak sama forma leczenia jest niebezpieczna. Musimy mieć tego świadomość. Lepiej postawić na opcję numer jeden bądź też numer dwa. Dzięki temu alkoholik jest pod dobrą opieką i ma szansę na zrobienie pierwszych kroków ku powrotowi do normalnego życia.