Na ile jest wszywka alkoholowa?
Zdrowie

Na ile jest wszywka alkoholowa?

Na ile jest wszywka alkoholowa? Niektórzy ludzie, którzy nadużywają alkoholu są w stanie zmniejszyć jego ilość. Proces ten nazywany jest “piciem z umiarem”. Kiedy ta metoda już nie działa, optymalnym celem leczenia jest całkowite zaprzestanie picia alkoholu. Stan ten nazywany jest abstynencją. Całkowite odstawienie alkoholu jest bardzo trudne dla wielu osób cierpiących na alkoholizm. Należy jednak starać się unikać picia przez jak najdłuższy czas. Bardzo ważną rolę w tym procesie odgrywa wspierająca rodzina i przyjaciele.

Wiele osób z problemem alkoholowym nie zdaje sobie sprawy, że ich picie wymyka się spod kontroli. Leczenie uzależnień od alkoholu rozpoczyna się od jednej decyzji uzależnionego – tak, chcę się leczyć! Te słowa są bramą do rozwiązania problemu, gdyż tylko wolna wola alkoholika może go przekonać do zmiany. Odwyk alkoholowy prywatnie zapewnia indywidualne podejście do pacjenta i skuteczną terapię alkoholową. Leczenie prywatne, czy publiczne – nie jest to ważne. Ważne jest to, że ktoś chce zmienić swoje życie na lepsze.

Kroki prowadzące do wyleczenia nałogu

Na ile jest wszywka alkoholowa?Pierwszym krokiem w leczeniu jest pomoc osobie uzależnionej w uświadomieniu sobie, że jej picie ma destrukcyjny wpływ na jej życie i bliskich. Badania pokazują, że osoby uzależnione od alkoholu są bardziej skłonne do podjęcia leczenia, jeśli członkowie ich rodzin, przyjaciele lub pracodawca są dla nich wsparciem. Odstawienie alkoholu najlepiej jest przeprowadzać w sposób kontrolowany. Nagłe i niekontrolowane odstawienie może zagrażać życiu. Walka z uzależnieniem od alkoholu to trudny okres dla wszystkich, nie tylko dla samego uzależnionego. Terapia uzależnień od alkoholu powinna być przeprowadzona przy pomocy profesjonalistów. Wszystkie ośrodki terapii uzależnień od alkoholu oferują pomoc doświadczonych fachowców, którzy pomogli wyjść na prostą wielu alkoholikom. Chociaż jest to zazwyczaj problem psychologiczny i nie można go leczyć bezpośrednio za pomocą leków, dostępne są leki, które pomagają uzależnionym w drodze do trzeźwości. Esperal  https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ wykorzystuje tę samą substancję czynną, co Antabuse używany w Stanach Zjednoczonych, ale zamiast występować w formie pigułki jest implantem, który wprowadza się pod skórę. Jak działa ten lek i jakie są jego główne zalety?

Działanie wszywki alkoholowej

Esperal (Disulfiram) jest silnym lekiem, który uniemożliwia organizmowi wytwarzanie enzymów rozkładających alkohol w organizmie, powodując silną reakcję w małej ilości. Działa w ciągu kilku minut i ze względu na fakt, że jest to rzeczywisty implant, a nie pigułka, którą dobrowolnie przyjmujesz raz dziennie, działa przez cały czas. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie oznacza reakcję podobną do kaca, ale znacznie poważniejszą. Bóle głowy, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, spadek ciśnienia krwi, szybkie bicie serca, hiperwentylacja, a nawet skrajny niepokój. Skutki picia alkoholu podczas wszczepiania implantu pod skórę mogą trwać do 10-12 godzin i zaczynają się już po kilku minutach od pierwszego łyku alkoholu. Disulfiram działa nie tylko w przypadku wódki czy likieru – jest równie skuteczny w przypadku piwa, cydru, czekoladek wypełnionych alkoholem, a nawet niektórych leków, których działanie opiera się na niskiej dawce alkoholu. To naprawdę potężny lek, który może odebrać ci obrzydzenie do alkoholu. I właśnie o to chodzi. Zamknięty ośrodek dla alkoholików https://awesmedical.pl/ może być rozwiązaniem dla osób, które odrzuciły pomysł wszywki alkoholowej.

Ukryte lecznicze działanie

Esperal, lub po prostu Disulfiram, jak to się teraz nazywa, był używany w krajach Europy Wschodniej jako implant wspomagający zmagania uzależnionego na początku jego drogi do trzeźwości. Jeśli musisz wziąć pigułkę każdego dnia, ktoś powinien być tam, aby przypomnieć ci, a nawet podać pod przymusem, jeśli trzeba. W przypadku implantu nie ma takiego ryzyka. Uzależniony może nawet nie pamiętać, że ma wszczepiony implant a w przypadku chwili zapomnienia i degustacji alkoholu, boleśnie sobie przypomni o niewielkim ale jakże skutecznym implancie. Głównym założeniem implantu jest nadanie osobie awersji do alkoholu. Osoby, które zmagają się z całkowitą rezygnacją z picia, potrzebują takiego szturchańca, który powie im, że alkohol nie jest tak naprawdę rozwiązaniem i że może im zaszkodzić, a jednocześnie nie zamaskuje bólu psychicznego, jak to miało miejsce wcześniej.

Zalety i wady wszywki alkoholowej

Jedną z głównych zalet implantu anty-napadowego jest oczywiście fakt, że działa on zawsze i nie można go po prostu wyjąć, kiedy się chce. W ten sposób jest o wiele bardziej skuteczny niż pigułka, którą można wyrzucić w chwili, gdy poczujemy, że potrzebujemy się napić, lub przerzucić się na witaminy, aby udawać przed bliskimi, że nam zależy. To jednak nie wszystko. Esperal https://www.tathe.pl/jak-przebiega-zabieg-wszycia-wszywki-oraz-jak-wyglada-blizna-po-niej/ (disulfiram) działa przez około 12 miesięcy, co oznacza, że pozostaje w Twoim organizmie dłużej niż przeciętna kuracja odwykowa. Możesz łatwo włączyć go do swojego programu, rozpoczynając detoks, a następnie rozpocząć przyjmowanie implantu disulfiramu, aby zbudować niechęć do alkoholu, podczas gdy będziesz próbował rozwiązać swoje problemy i przekonać się, że alkohol nie jest rozwiązaniem. Jeśli jest jakiś minus do implantu antyalkoholowego, to jest to, że można go wyjąć ponownie, jeśli chcesz. Nie ma przepisów, które mówią, że uzależniony może zostać zmuszony do wszczepienia implantu, pójścia na odwyk i w ten sposób zaprzestać picia.