Podolog Warszawa: w lecie każdy chce nosić odkryte buty i oczywiście każdy chce mieć zadbane i piękne nogi. Nie zawsze cała stopa jest oczyszczana w salonie pedicure, często zabieg dotyczy tylko paznokci. Natomiast procedura wykonywana jest przez podologa w Warszawie przy użyciu specjalnych przyrządów, czyni całą stopę zadbaną i estetyczną. Często zamiast stosowania wody do przeprowadzenia pedicure podologicznego wykorzystuje się odpowiednie kremy całkowicie bezpieczne dla zdrowia.
Jaka jest różnica między pedicure podologicznym a kosmetycznym?
Jest to często zadawane pytanie i warto poznać na nie odpowiedź. Oczyszczenie frezarką nie tylko polepsza estetykę skóry oraz paznokci, ale wzmacnia ogólny stan stóp, przeciwdziała pojawianiu się różnych chorób. W niektórych przypadkach podolog w Warszawie zaleca swoim klientom stosowanie wyłącznie leczenia urządzeniem, gdyż inne zabiegi pielęgnacyjne stóp są dla nich przeciwwskazane. Warto słuchać zaleceń specjalisty ponieważ zna on fizjologię i anatomię stóp i zdobył wiedzę na temat ich prawidłowej ich pielęgnacji.
Korzyści z pedicure podologicznego
Cel zabiegu: profilaktyka i leczenie problematycznych stóp i paznokci.
- Zabieg wykonywany jest przez podologa w Warszawie https://satin.pl/, specjalistę od problemów ze stopami i paznokciami.
- Skuteczniejsza pielęgnacja skóry stóp w odniesieniu do pedicure kosmetycznego.
- Ta podologiczna metoda pozwala usunąć modzele wszelkiego rodzaju i zaniedbania, a zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.
- Pęknięcia pięt są profesjonalnie oczyszczane specjalnymi narzędziami co ogranicza możliwość nawrotu.
- Odpowiednie dla cukrzyków.
- Warstwa na płytce paznokcia nie podlega usunięciu, lecz jest lekko przycinana.
Wskazania do pedicure podologicznego wykonywanego przez podologa w Warszawie
- Cukrzyca, zapalenie skóry, nadmierne rogowacenie.
- Wrastające paznokcie http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/korekta-wrastajaca-paznokcia/kostka-arkady/, zwłaszcza na dużych palcach.
- Wrastające rogi paznokci wszystkich palców.
- Twarde odciski, których nie można usunąć w domu pumeksem.
- Deformacja, pogrubienie i zażółcenie paznokci.
- Grzybica skóry stóp i paznokci.
- Swędzenie i łuszczenie się skóry stóp.
- Nadmierne pocenie się stóp.
Przeciwwskazania
Biorąc pod uwagę złożony wpływ na organizm podczas wykonywania pedicure podologicznego, zabieg nie jest zalecany, jeśli:
- Istnieje indywidualna alergia na składniki kosmetyków, środki antyseptyczne.
- W przewlekłym przebiegu chorób nerek i wątroby, gdy zaburzony jest metabolizm i wydalanie produktów przemiany materii i substancji z organizmu.
- W przypadku chorób krwi, hemofilii, gdy istnieje ryzyko przedłużonego krwawienia przy najmniejszym urazie.
- Z alergicznym zapaleniem skóry, ponieważ jakikolwiek wpływ na stan zapalny skóry zaostrzy proces.
- Z nowotworami złośliwymi na stopach, palcach lub płytkach paznokciowych, zranienia, które mogą wywołać szybki rozwój procesu onkologicznego.
To nie przypadek, że pedicure podologiczny uznawany jest za jedyne prawdziwe lekarstwo w walce z chorobami stóp i paznokci. Nie ryzykuj własnym zdrowiem. Skontaktuj się ze specjalistą podologiem w Warszawie, doświadczony specjalista pomaga uporać się z każdym problemem. I na pewno zapomnisz o tym, czym jest wrastający paznokieć, grzyb czy ból modzeli i odcisków.
Korekcja wrastającego paznokcia klamrami, w gabinecie podologa w Warszawie
Wrastający paznokieć (onychokryptoza) to dość nieprzyjemne zjawisko. Z reguły problem dotyczy dużych palców. Kawałek płytki paznokcia wcina się w tkanki miękkie, podczas chodzenia pojawia się ból, zaczerwienienie i wydzielina. Jeśli problem nie zostanie wyeliminowany na czas, wystąpi ropienie i infekcja. Wszystko może się niestety skończyć, aż do sepsy i deformacji tkanki kostnej. Ostatnio, oprócz metody chirurgicznej, stosuje się korekcję paznokci klamrami ortonyksyjnymi. To one wspierają proces niwelowania wrastających paznokci. Metoda jest skuteczna i bezbolesna. Zabieg wykonywany jest w gabinecie podologa w Warszawie. Warto zauważyć, że wiele osób jest zdania, że jeśli skróci się krawędź płytki paznokcia, która zarosła, można sobie z tym poradzić. To jednak nieprawda.
Procedura korekcji wrastającego paznokcia za pomocą klamry ortonyksyjnej
Obecnie często korekcję wrastającego paznokcia wykonuje się metodą ortoneksji. Przypomina to zakładanie aparatów ortodontycznych stosowanych w stomatologii. Aby skorygować wrastający paznokieć, podolog w Warszawie używa drucianych lub plastikowych klamer. Ze względu na ich sztywność wrastający paznokieć jest korygowany.
Klamra jest jak płaska sprężyna. Jest przyklejona do paznokcia, który urósł. Dzięki swoim siłom powrotnym krawędzie paznokci unoszą się ponad krawędzie boczne, dzięki czemu płytka paznokcia nie odrasta. Umieszczenie klamry zajmuje tylko kilka sekund. W rezultacie jest bardzo bezpiecznie zamocowana. W takim przypadku klientka może pomalować paznokcie lakierem, nie odczuwa bólu podczas chodzenia, ponieważ płytka ma płaski kształt, bez nacięć i narożników. Jednocześnie dzięki sile oporu wyrównuje się paznokieć, który nie wrasta już w skórę. Cały zabieg jest bezbolesny. Tylko profesjonalny zabieg podologiczny przynosi tak dobre efekty zdrowotne i wizualne.
Satin podolog Warszawa |
Podleśna 7 |
01-673 Warszawa |
228334787 |
www.satin.pl |
Spondylus podolog Szczecin |
Aleja Papieża Jana Pawła II 36 |
70-453 Szczecin |
665035035 |
spondylus-podologia.pl |
Kerpro sklep podologiczny |
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1 |
01-882 Warszawa |
223546332 |
www.kerpro.pl |