Rodzaje ubrań dla niemowlaków
Moda i uroda

Rodzaje ubrań dla niemowlaków

Rodzaje ubrań dla niemowlaków. Aby odpowiednio przygotować się do przyjścia na świat naszego dziecka, ważnym jest prawidłowe skompletowanie dla niego wyprawki. Wielu rodziców, zwłaszcza tych niedoświadczonych, nie wie tak naprawdę jak się za to zabrać i pochłonięci zakupowym szaleństwem dokonują często mało praktycznych wyborów, które ostatecznie okazują się być nieprzydatne. Ten artykuł poświęcimy ubraniom dla noworodków, które powinny znaleźć się w wyżej wspomnianej wyprawce. 

Jakie ubrania powinny wchodzić w skład wyprawki dla noworodka?

Rodzaje ubrań dla niemowlakówUbrania dla niemowlaków to temat dosyć emocjonujący zwłaszcza dla młodych mam. W sklepach aż roi się od różnorodnych ubranek, a jedne prezentują się lepiej od drugich. Nic więc dziwnego w tym, że często nie potrafią sobie one odmówić zakupienia wyżej wspomnianych, które w ostateczności i tak się nie przydają. Powód? Zwyczajnie nie są praktyczne, a kiedy nadarzy się okazja, żeby włożyć je na malucha okazuje się, że już dawno zdążył z nich wyrosnąć. W związku z powyższym najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza na początku pojawienia się naszej pociechy na świecie, jest zaopatrzenie się w kilka niezbędnych ubrań dla niemowlaków, do których zaliczyć możemy między innymi body, pajacyki, śpiochy, półśpiochy, niechodki, kaftaniki oraz rampersy. Powyższe elementy garderoby omówimy szerzej w dalszej części artykułu.

 

Zobacz również:

Body dla niemowlaka – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że kupując ubrania dla niemowlaków, to właśnie body okazuje się być najczęstszym wyborem rodziców. Powód? Jest niezwykle praktyczne i wygodne zarówno dla dziecka jak i rodzica. Przede wszystkim dzięki niemu przewijanie noworodka jest zdecydowanie łatwiejsze, gdyż nie wymaga zdejmowania całego ubrania, a jedynie jego dolnej części. Body może występować zarówno z długim rękawem, krótkim jak i na ramiączkach. Nie posiada nogawek i jest zapinane w kroku, dzięki czemu zmiana pampersa przebiega sprawnie. Idealnie sprawdza się jako baza pod inne ubrania dla niemowlaków zakładana bezpośrednio na gołe ciało dziecka.

Pajacyk niemowlęcy – absolutny must have w garderobie noworodka

Charakterystyczne ubrania dla niemowlaków, które stanowią główny element garderoby na początku ich życia, to niewątpliwie pajacyki niemowlęce. Posiadają one długie rękawy, a także długie nogawki z zakrytymi stopami. Zakładane są bezpośrednio na nagie ciało noworodka lub na body. Stanowią one samodzielny element garderoby. Zapewniają dziecku komfort oraz wygodę, w związku z czym w początkowym etapie jego życia traktowane są jako ubranka codziennego użytku. Na rynku dostępne są ich różnorodne rodzaje, niemniej jednak wybierając te rozpinane na całej długości unikniemy problemu zarówno z ubieraniem noworodka jak i jego przebieraniem.

Śpiochy niemowlęce – dlaczego warto je mieć?

Wiele osób uważa, że samo posiadanie pajacyków dla niemowlaka w zupełności wystarczy, a śpiochy to jedynie zbytek. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, nie mniej jednak nie zaszkodzi zaopatrzyć dziecko chociaż w kilka sztuk. Powód jest taki, że stanowią one bardzo wygodny element garderoby, który idealnie łączy się z kaftanikiem, a także z łatwością można go założyć na body. Ten typ ubrania dla niemowlaków pozbawiony jest rękawów, a zapięcie w kroku przy użyciu zatrzasków usprawnia przewijanie dziecka.

Półśpiochy niemowlęce – praktyczny element garderoby

Ubrania dla niemowlaków jakimi są półśpiochy świetnie sprawdzą się zwłaszcza na początku życia dziecka. Dzięki temu, że posiadają one zakryte stópki, nie musimy zakładać naszemu podopiecznemu skarpetek, które jak wiadomo uciskają nóżki i mogą powodować dyskomfort. Ten element garderoby idealnie sprawdzi się w połączeniu z body.

Niechodki, czyli pierwsze obuwie dziecka

Jak wiadomo, w początkowej fazie życia naszego dziecka obuwie nie jest mu tak naprawdę potrzebne. Nie mniej jednak warto od czasu do czasu włożyć mu takowe na stopy, aby mogło przyzwyczajać się do jego noszenia. Co istotne, kiedy nasza pociecha zacznie stawiać pierwsze kroki zadbajmy o to, aby posiadała solidne i wygodne obuwie.

Kaftanik – zamiennik dla niemowlęcego body

Zdecydowana większość rodziców zamiast klasycznego kaftanika stawia na zakup opisywanego wcześniej body. Nie mniej jednak warto dokonać zakupu choćby kilku sztuk tego typu ubrań dla niemowlaków, ponieważ mogą być one traktowane zamiennie jako sweterek czy bluza.

Rampers – co to jest i do czego służy

Niektóre ubrania dla niemowlaków odznaczają się specyficznym nazewnictwem i niewątpliwie mowa tu o rampersach. Charakteryzują się krótkimi nogawkami i rękawkami, a co za tym idzie stanowią ubranie letnie, co pozwala nazywać je także opalaczami. Istnieje również ich wersja z długim rękawem i długimi nogawkami, co w konsekwencji zbliża je wizualnie do pajacyków. Jedyną różnicą jest to, że rampersy nie posiadają zakrytych stópek, toteż w razie ochłodzenia koniecznym jest założenie maluchowi skarpetek. Ten rodzaj ubrania dla niemowlaków zapewnia im komfort i wygodę, a także pozwala w łatwy sposób na zmianę pampersa bez konieczności zdejmowania całego ubranka.

Keiki Hug – Nosidła ergonomiczne dziecięce
Orla 11
90-317 Łódź
792421830
www.keikihug.pl