Sardynia - wymarzone wakacje na wyspie
Turystyka

Sardynia – wymarzone wakacje na wyspie

Sardynia – wymarzone wakacje na wyspie. Wakacje są czasem, kiedy możemy w końcu udać się na odpoczynek z rodziną w wiele ciekawych miejsc. Oczywiście, zanim zdecydujemy gdzie chcemy je spędzić to uważnie przeglądamy różne oferty, czytamy o miejscach, aby nie popełnić wtopy. Wiadomo, każdy z nas chce aby jego wakacje były jak najlepsze, a ich wspomnienia przynosiły tylko same pozytywne myśli. Planując wakacje bierzemy pod uwagę wiele aspektów.

Pierwszym i przewijającym się przez myśl najczęściej jest to, czy w tym roku wybierzemy morze czy góry. Jest to zazwyczaj największy dylemat, a u niektórych kwestia sporna. W końcu nie każdy musi wszystko lubić, a są też tacy którzy obydwa te miejsca uwielbiają tak samo i mają duży dylemat na co zdecydować się w tym roku. A może we wcześniejszych latach morze czy też góry dały nam popalić i chcielibyśmy spędzić wakacje w jakimś super mieście, odwiedzając ciekawe restauracje i próbując tradycyjnych potraw innych państw, czy też preferujemy oglądać to co zostało stworzone przez człowieka na przestrzeni lat. Wybranie miejsca wakacyjnego wcale do prostych nie należy, jednak kiedy zdecydujemy się jak chcemy spędzić wakacje na Sardynii to następnie musimy wybrać odpowiedni czas.

Malownicza wyspa – Sardynia

Sardynia - wymarzone wakacje na wyspieIstnieje jednak pewne miejsce, które na swojej niewielkiej powierzchni, łączy w sobie wiele atrakcje na Sardynii. Jest to Sardynia, malownicza wyspa na Morzu Śródziemnym, druga co do wielkości zaraz po Sycylii. Należy ona do Włoch, wraz z sąsiadującymi wokół niej małymi wysepkami. Co jest w niej takiego ciekawego. Pierwszą rzeczą jest to że jest to połączenie gór i morza. Są nawet miejsca gdzie góry spotykają się z morzem i w tych miejscach znaleźć możemy skaliste plaże. Są one przepiękne, a dźwięk rozbijających się o skały fal sprawia że jest tam zdecydowanie bardziej klimatycznie. W tym miejscu nie będziemy mieć dylematu czy chcemy być na plaży czy w górach, ponieważ bez problemu będziemy mogli być w obydwu miejscach w bardzo krótkim czasie. Oczywiście nie wszystkie plaże na Sardynii są skaliste, jak najbardziej można spotkać takie normalne, na których rosną piękne palmy, w których cieniu możemy ukrywać się przed mocno grzejącym słońcem. Po za tym, natura w tym miejscu przygotowała nam również piękne groty które można zwiedzać, dziki szlak w który nie interweniował człowiek i wiele wiele innych. Wakacje na Sardynii oznaczają zwiedzanie dziewiczych terenów.

Co warto zwiedzić wybierając się na wakacje na Sardynii?

Oczywiście nie każdy chce podziwiać jedynie naturę, są też osoby bardziej zainteresowane historią miejsca, pięknymi budowlami wzniesionymi przez naszych przodków, architekturą różnych państw. Na tej wyspie znajdzie się coś dla każdego. Miłośnicy historii mogą szukać budowanych po całej wyspie nuragów. Są to kamienne stożkowe wieże, stawiane bez zaprawy, a mimo to przetrwały tysiące lat. Ich korzenie sięgają czasów kiedy to na Sardynii zamieszkiwali pierwotni mieszkańcy, czyli cywilizacja nuragijska. Czasy te sięgają nawet 2000 lat p.n.e. Idąc ich szlakiem można samemu próbować przemyśleć rzeczy, których nie udało się nawet współczesnym archeologom. Nawet dzisiaj, nie do końca wiadomo w jakim celu one służyły. Największa z takich budowli, czyli Si Nuraxi leży w pobliżu miasteczka Barumini. Jest to miejsce wpisane na światową listę UNESCO. Największy nurag cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na swoją niesamowitą, a jednak tajemniczą historię. Myślę że nie ma nic lepszego niż zagadki starożytności, i każdy kto lubi takie rzeczy koniecznie musi zwiedzić ruiny antycznego miasteczka wraz z nuragiem. Koniecznie zdecydujmy się na wakacje na Sardynii, bowiem w ten sposób poznamy podwaliny kultury europejskiej.

Innym, a zdecydowanie największym plusem jest to, że Sardynia 2019 nie jest oblegana przez turystów. Dzieje się tak ze względu na to że wiele osób uważa ją za bardzo drogie, ekskluzywne miejsce na które go nie stać dlatego, że mieszka tam wielu bogatych Włochów z wielkich domach. Oczywiście ceny te nie są prawdą, ponieważ wycieczka tam wcale cenowo nie różni się od innych ofert, to samo na miejscu. Ceny są zbliżone do tych w innych europejskich krajach. Więc myślę że nie ma co martwić się stanem swojego portfela, a naprawdę można cieszyć się spokojem. Nie musimy martwić się tam o to że ktoś będzie chodził po naszym kocu chcąc dostać się do wody, lub tym że zmarnujemy pół dnia na czekaniu w kolejce za oglądaniem atrakcji.

Wakacje na Sardynii – idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Sardynia jest idealnym miejscem dla rodziny do spędzenia wakacji. Po za tym co zostało wymienione wyżej, wyspa ta posiada również piękne miasta, oraz zdecydowanie najlepsze aquaparki z najlepszym zjeżdżalniami! Warto więc wpisać ją na listę miejsc które koniecznie chcemy odwiedzić, w końcu w wakacje na Sardynii oznaczają, że nie ma wielu miejsc, zwłaszcza tych blisko wody, gdzie nie ma tłumów, więc myślę że to jest naprawdę dużym plusem. Po za tym szeroki wybór atrakcji jakie oferuje nam to miejsce, powinno kierować nami właśnie do wyboru tego miejsca a nie innego. Jeżeli chcemy spędzić idealne wakacje na Sardynii z rodziną, powinniśmy to sobie dokładnie przemyśleć, zwłaszcza wybór miejsca aby każdy był szczęśliwy, a Sardynia jest takim miejscem gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Więc nie zastanawiaj się już dłużej i zaplanuj co najbardziej chcesz tam zobaczyć.