Wykorzystanie kontenerów morskich w budowie
Transport, Budownictwo

Wykorzystanie kontenerów morskich w budowie

Wykorzystanie kontenerów morskich w budowie. Zastanawialiście się kiedyś, co łączy dzielnice handlowe w Ameryce z kompleksem apartamentów postawionym po to, aby udzielić pomocy dla bezdomnych weteranów w okolicach hrabstwa Orange nieopodal Kalifornii? W jednym i drugim przypadku przybytek został zbudowany za pośrednictwem recyklingu. Dokładniej rzecz biorąc przy pomocy ponownie zaprojektowanych kontenerów morskich użytych do budowy jako podstawowego materiału.

 

Tak, te ogromne pudła ze stali ułożone w stoczniach, przemykające między pociągami i statkami, które możesz ujrzeć, gdy zatrzymujesz się na przejazdach kolejowych lub krążące obok ciebie na autostradzie przewożącej towary z całego świata, znajdują drugie życie przetwarzane budowle o bardzo różnorodnym zastosowaniu. Ten trend budowlany został wykorzystany do wykreowania niemal wszystkiego, od restauracji i sklepów detalicznych poprzez budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne, aż po budynki pełniące funkcję moteli. Dzięki sprytnym pomysłem architektów z całego świata kontenery morskie https://kontenery-morskie.biz.pl/ zostają wykorzystane do budowy i mogą cieszyć się drugim życiem. Warto również wspomnieć o tym, że ich drugie życie bardzo często jest w stanie uratować cudze!

Gdzie najczęściej wykorzystuje się trend kontenerów morskich przeznaczonych do budowy?

Wykorzystanie kontenerów morskich w budowie
Wykorzystanie kontenerów morskich w budowie

Nashville wydaje się należeć do jednego z najbardziej rozwijających się miast, które wykorzystują do budowy klasyczne kontenery morskie. W okolicach Kalifornii możemy spotkać budynki niemal całkowicie wykonane z morskich kontenerów. Istnieją również budowle z kontenerami morskimi, opierające się na recyklingu, który pozwala relatywnie tanio zapewnić ogromną liczbę mieszkań dla bezdomnych z dofinansowaniem czynszu. Bardzo często spotykamy tam apartamenty typu studio, które zostały rozbudowane za pośrednictwem 48 kontenerów morskich uzyskanych metodami recyklingowymi. Podobny projekt pojawił się kilka lat temu w Los Angeles.

Kolejnym przykładem jest Detroit, które wydaje się aspirować jako kolejna popularna platforma do budowy domów i budynków użytkowych przy pomocy kontenerów morskich. Spotkamy w tych okolicach trzypiętrowe kompleksy budowlane składające się z maksymalnie dziewięciu kontenerów morskich. Typowa modelowa jednostka popularnej firmy deweloperskiej specjalizującej się w architekturze kontenerów transportowych https://kontenery-morskie24.com.pl/ najczęściej opiewa w kilkupiętrowe zabudowy o wielu pomieszczeniach.

Inne projekty z firm wykorzystujących kontenery morskie obejmują aktualnie zabudowę, która składają się z ośmiu jednostek wykonanych przy użyciu 28 kontenerów. Firma parająca się budowlami z kontenerów morskich zamierza stworzyć kompleks budynków w Kalifornii, który zostanie wykonany z 96 kontenerów wysyłkowych i zawiera on ponad 40 odrębnych pomieszczeń. Firmy pracują także nad niedawno zakończonym projektem w okolicy Columbus mieszczącego się nieopodal stanu Ohio, który wykorzystał 54 kontenery do budowy atrakcyjnego budynku mieszkalnego.

Recykling kontenerów morskich w celu budowy to niezwykle ekologiczne rozwiązanie do ponownego użycia tych gigantycznych stalowych skrzynek, gdy tylko przestaną być przydatne do przewożenia różnorodnych dóbr za granicę drogą morską. Zużycia takiego kontenera zazwyczaj zajmuje 10 lat. Z powodu nierównowagi handlowej w wielu krajach z całego świata importujemy więcej towarów, niż eksportujemy, co tworząc nadwyżkę kontenerów wysyłkowych, które często nie są wykorzystywane po raz drugi. Jest to ogromny problem na skalę światową z uwagi na ilość surowców potrzebną do stworzenia kontenera o dużej powierzchni.

 

Dlaczego firmy wybierają w trakcie budowy kontenery, które służyły transportem morskim?

Kiedy kontener transportowy osiąga koniec swojego cyklu życia, nie jest już wystarczająco stabilny pod względem strukturalnym. Nie będzie on w stanie ponownie przetrwać na siedmiu innych kontenerach w trakcie załadunku kilku ton sprzętu ułożonego na nim. Należy jednak powiedzieć, że jest wystarczająco mocny, aby służyć jako materiał budowlany.

 

Ponieważ pojemniki te są wykonane ze stopu stali odpornej na działanie czynników atmosferycznych, zwykle nie jest kosztowne, aby je stopić i poddać recyklingowi do materiałów budowlanych, takich jak stalowe belki i kolumny. Niektóre z wymienionych zalet korzystania z kontenerów morskich w postaci materiałów budowlanych charakteryzuje się ogromną wytrzymałością, trwałością, mobilnością i przystępnością w cenie z uwagi na odzysk materiału spisanego na straty przez inne firmy.

 

Zalety takich kontenerów w budowie

Kontenery transportowe są wykonane ze stali i przeznaczone do przenoszenia ładunków o wartości nawet powyżej 10 ton. W zależności od ich wielkości i długości pojemników mogą ważyć nawet setki kilogramów. Przy ich masie własnej, bez załadunku stanowią ogromną ilość surowca, który może zostać ponownie przetworzony. Ze względu na swoją wytrzymałą konstrukcję i silną konstrukcyjną są one odporne na huragan i trzęsienia ziemi. Stal, z której wykonane są kontenery, tworzy regenerującą warstwę ochronną, gdy się utlenia, co zapobiega dalszej korozji.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl