Jak wybrać catering?
Zdrowie

Jak wybrać catering?

Jak wybrać catering? Do niedawna dietetyczne posiłki zarezerwowane były dla gwiazd. Teraz korzysta z niego coraz więcej osób. W większości przypadków osoby te chcą rozpocząć zdrowy tryb życia i pozostać w formie. Przygotowanie zbilansowanych posiłków na cały dzień może być nie lada wyzwaniem. Z jednej strony musi znać zawartość składników odżywczych we wszystkich produktach, z drugiej strony jest to zdecydowanie czasochłonny proces. Nie każdy ma czas na długie godziny spędzone w kuchni. Dlatego decyzja o zakupie diety pudełkowej jest czasem najbardziej logicznym rozwiązaniem. Zanim wybierzesz odpowiednią firmę, najlepiej zrozumieć, czym się ona wyróżnia.

Co to jest catering dietetyczny?

Popularny catering dietetyczny to nic innego jak starannie skomponowane posiłki na cały dzień, dostarczane każdego ranka pod drzwi naszego mieszkania. Za kwotę kilkudziesięciu złotych otrzymał 5 dań w specjalnych pojemnikach. Dobierane są na podstawie kaloryczności, z uwzględnieniem ewentualnych nietolerancji pokarmowych, a czasem nawet preferencji żywieniowych klientów. Do najczęściej oferowanych opcji dietetycznych należą:

 • 1000 kalorii
 • 1200 kalorii
 • 1500 kalorii
 • 2500 kalorii
 • wegetariański
 • wegeński.

Najbardziej profesjonalne firmy cateringowe proponują swoim klientom indywidualnie dobrane menu, wybierając ulubione składniki, np. dietę bogatą w ryby i owoce morza.

Diety odchudzające – która jest najlepsza?

Jeśli w końcu zdecydujemy się sami spróbować diet pudełkowych, powinniśmy zrobić nasze badania, ponieważ niektóre firmy niekoniecznie zapewnią nam stosunek jakości do ceny. Na co więc zwrócić uwagę, szukając idealnego dietetycznego posiłku?

 • Jak wybrać catering?
  Jak wybrać catering?

  Najpierw sprawdź firmę w Internecie. Przeczytaj komentarze na forach lub w mediach społecznościowych. To pierwszy krok do pomocy w odfiltrowaniu niegodnych firm.

 • Dowiedz się, jak ustawione jest menu. Każda dobra firma powinna zatrudnić do tego dietetyka. Co więcej, jeśli wyrazisz chęć zastosowania danej formuły, dietetyk powinien przeprowadzić z Tobą stosowny wywiad, podczas którego ustalisz konkretne rezultaty, które starasz się osiągnąć. Należy zadać pytania dotyczące Twojego stylu życia, tego, czy planujesz regularną aktywność fizyczną itp. Podczas rozmowy nie zapomnij poinformować dietetyka o ewentualnych alergiach pokarmowych, co jest bardzo ważne przy ustalaniu jadłospisu.
 • Zobacz także strony z jedzeniem i napojami, które Cię interesują. Uważaj na przykładowe menu dla każdej sugerowanej diety. To bardzo ważne, abyś mógł sam zdecydować, czy posiłki dostarczane przez firmę spełniają Twoje osobiste oczekiwania. Pamiętaj też, że dania powinny być urozmaicone.
 • Jedzenie codziennie tego samego na pewno nie sprawi, że będziesz szczęśliwy, pełen energii i gotowy do treningu.
 • Strona internetowa powinna również zawierać informacje o tym, skąd firma pozyskuje składniki. Najlepsi są lokalni dostawcy – małe gospodarstwa i gospodarstwa ekologiczne. W takim przypadku możemy być pewni, że posiłki, które do nas trafiają, są zdrowe i nie są spryskiwane. Z kolei niewielka odległość sprawi, że produkt będzie zdecydowanie świeży. Warto też sprawdzić, czy catering dietetyczny stawia na produkty sezonowe.
 • Decydując się na dietę pudełkową najlepiej wybrać firmę mającą siedzibę w okolicy. Zamawiając jedzenie w innych miejscach często musimy liczyć się z tym, że kurier zostawi jedzenie pod naszymi drzwiami na kilka dni. Co prawda każdy jest pakowany próżniowo, ale nie ukrywajmy, jedzenie po dwóch dniach nie jest już tak świeże. Dodajmy, że dania są zwykle pakowane w noc poprzedzającą dostawę, więc od momentu przygotowania jedzenia do momentu jego spożycia mija dużo czasu.

Czasem warto też zwrócić uwagę na szczegóły. Sprawdź, czy firma oferuje bezpłatny dzień próbny – to naprawdę fajne udogodnienie, aby sprawdzić, czy jedzenie jest dla Ciebie odpowiednie. Ponadto zobaczymy, czy wielkość porcji i przyprawy są odpowiednie. Zastanów się, czy sztućce są w zestawie. Na pierwszy rzut oka są to nieistotne szczegóły. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy musimy zjeść w nietypowych miejscach i wtedy ten szczegół staje się bardzo ważny.

Dbałość o szczegóły

Jak widać, wybór odpowiedniej diety nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Naprawdę powinieneś zwracać uwagę na wszystko, ponieważ firmy te zwykle pobierają dość wysokie opłaty za dzienne posiłki w pudełkach. Subskrypcje zwykle wymagają co najmniej tygodnia zakupu, więc szkoda wydawać pieniądze na usługę, która nie jest tego warta. Czasami warto zadzwonić do firmy i wypytać o wszystko co budzi jakiekolwiek wątpliwości.