Jak wybrać naprawdę dobrego dewelopera?
Nieruchomości, Budownictwo

Jak wybrać naprawdę dobrego dewelopera?

Jak wybrać naprawdę dobrego dewelopera? Gdy decydujemy się na kupno nowego mieszkania, to należy przede wszystkim wybrać dobrze dewelopera w Warszawie. Na pewno sprawdzić warto, jak inwestor konkretnie realizuje postanowienia nowej deweloperskiej ustawy, czy pomaga swoim klientom z formalnościami, które są związane z kredytowaniem oraz co nam może zaoferować poza samym mieszkaniem.

W poszukiwaniu dobrego dewelopera

Od wyboru mieszkania , aż do odbioru kluczy prowadzi najczęściej niesamowicie długa droga. Dlatego właśnie należy się uzbroić w cierpliwość,  a do tego także starannie przeanalizować oferty wszelkich deweloperów w Warszawie. Może się bowiem okazać, że to co u jednego z inwestorów jest w standardzie, to u innego pozostaje wciąż w sferze planów odległych. Dobrze jest zapytać, co mieszkanie wymarzone ma wliczone w cenę, a za co będziemy musieli dopłacić, na przykład zlecając pracę ekipie remontowo-budowlanej.

Przy sprawdzeniu dewelopera Warszawa, wziąć warto pod uwagę jeszcze inne kwestia. Pierwsza z nich na pewno dotyczy tego, w jaki sposób on pomaga swoim klientom w staraniach o hipoteczny kredyt. Taka relacja nie powinna zdecydowanie ograniczać się tylko i wyłącznie do przekazania bankowi kompletu inwestycyjnych dokumentów. Swoim klientom deweloper Warszawa powinien udostępnić listę banków jak i także kredytowych doradców, z którymi on współpracuje. Dzięki umowom podpisanym z bankami poszczególnymi, klienci otrzymują o wiele korzystniejsze warunki kredytowania. Oprócz tego klienci także mogą liczyć na bardzo szybki proces przekazywania wszelkiego rodzaju zaświadczeń i dokumentów, które są niezbędne do uzyskania kredytowej decyzji w sposób bezpośredni pomiędzy firmą oraz bankiem. Skraca to znacznie proces uzyskania kredytu.

Druga kwestia dotyczy już wyboru konkretnego dewelopera w Warszawie, który nie tylko o swojego mieszkania dba przed zakupem, ale także po nim. Zakup mieszkania nie da się ukryć jest dosyć dużym wydatkiem. Najczęściej wydatek ten jest finansowany przez kredyt, który zaciągamy nawet na trzydzieści lat. Nikomu nie trzeba mówić, że spłata raty miesięcznej jest dosyć dużym obciążeniem dla budżetu domowego. W związku z tym kompleksowe wyposażenie wnętrza najczęściej jest odkładane na dalszy plan. Wielu deweloperów oferują swoim klientom program rabatowy. Dzięki niemu możliwy jest zakup paneli podłogowych, płytek, mebli, sprzętu RTV oraz AGD czy też wykończeniowych usług w cenach dużo atrakcyjniejszych.

Co dokładnie wnosi deweloperska ustawa?

Bardzo dobrze także zwrócić uwagę na to, jak konkretnie inwestor realizuje postanowienia deweloperskiej ustawy, która w życie weszła w dniu 29 kwietnia. Jej celem głównym jest zwiększenie prawnego i finansowego bezpieczeństwa osób, które kupują nieruchomości. Realizacja tychże przepisów opierać się będzie dokładnie na trzech rozwiązaniach. Chodzi o umowę deweloperską, rachunek powierniczy oraz także prospekt informacyjny. Ten ostatni z kolei składa się z dwóch części. Pierwsza część jest ogólna, w której znajdzie się opis konkretnej inwestycji, jej prawny stan, harmonogram budowlanych prac czy też sposób finansowania. Druga część to już część indywidualna. W niej znajdują się informacje dotyczące lokalu konkretnego, który kupujący chce nabyć. Zanim deweloperska ustawa w ogóle weszła w życie, niektórzy z inwestorów już realizowali jej założenia, aby zdobyć w ogóle zaufanie wśród klientów oraz zyskać miano firmy kompetentnej. Obecnie te założenia są już standardem. Narzuca go literą prawa. Dlatego właśnie deweloperzy szukają atutów kolejnych, aby się wyróżnić na rynku nieruchomości. Jednym z nich być mogą rabatowe programy jak i także system posprzedażowej opieki.

Co daje deweloperska ustawa?

Ustawa deweloperska jest niesamowicie ważną ustawą. Ustawa ta wymaga bezpośrednio od dewelopera, aby klientowi przedstawił tak zwany prospekt informacyjny. W tymże prospekcie informacyjnym znajdziemy wszelkie prawne jak i także finansowe informacje zarówno o deweloperze jak i także o samej inwestycji.

Ustawa deweloperska jest także sporządzana w obecności notariusza. Jej koszt pokrywany jest po połowie przez osobę kupującą mieszkanie oraz przed dewelopera. Roszczenia klienta, które wynikają z umowy będą jak najbardziej wpisane do wieczystej księgi nieruchomości.

Ustawa ta nakłada na deweloperów obowiązek wprowadzenia powierniczych rachunków. Mowa o rachunkach powierniczych zamkniętych jak i także otwartych, na które klienci czy też banki wpłacać będą środki, które przeznaczą sobie na zakup nieruchomości.

Warunki odstąpienia od umowy, a także sama wysokość ewentualnych kar i odsetek są już ustalane bezpośrednio przy podpisaniu konkretnej już umowy.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania bezpośrednio od dewelopera. W związku z tym jak najbardziej przyda im się wiedza jak wybrać dobrego dewelopera. Musimy wiedzieć jakie cechy powinien posiadać dobry deweloper, aby z całości współpracy być finalnie zadowolonym. Nie jest to drobny zakup, a więc musimy wszystko dokładnie sobie przemyśleć.

POLECAMY :

Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl