Jakie radio samochodowe z androidem wybrać?
Motoryzacja

Jakie radio samochodowe z androidem wybrać?

Średni wiek samochodów osobowych zarejestrowanych w Polsce wynosi około 15 lat. W związku z tym, większość z nich jest dość ubogo wyposażona i nie posiada różnego rodzaju gadżetów multimedialnych. Sytuacja wygląda również podobnie w przypadku zdecydowanie nowszych modeli, które zakupione zostały w salonie stosunkowo niedawno, ale wybrana opcja wyposażenia była bardzo uboga. Są to zazwyczaj auta, które były zakupywane do wypożyczalni samochodów lub jako codzienne narzędzia pracy w zawodzie handlowca. W przypadku samochodów ubogo wyposażonych, istnieje jednak możliwość zmiany ich oblicza. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz samochód być zdecydowanie lepiej wyposażony, wówczas powinniśmy zakupić dotykowe radio samochodowe, wyposażone w system operacyjny android. Czym są radia z androidem i co jest wyróżnia? Jakie radio samochodowe z androidem wybrać?

Czym jest android radio?

Jakie radio samochodowe z androidem wybrać?

W ostatnich latach na polskim rynku bardzo popularne stały się radia samochodowe wyposażone w popularny system android. Jest on znany choćby z telefonów komórkowych, tabletów czy nowoczesnych telewizorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość wyposażenia naszego samochodu w dużą liczbę aplikacji, które będą stanowiły pomoc dla kierowcy w codziennym użytkowaniu auta. Dzięki temu mamy możliwość doposażenia naszego samochodu w funkcje, które nie były dostępne w przypadku standardowego sprzętu. Nowoczesne radia z androidem posiadają również możliwość rozbudowania centrum multimediów. Możemy bowiem nie tylko słuchać ulubionych stacji radiowych, ale również odtwarzać muzykę z płyt CD, dysku zewnętrznego czy własnego telefonu komórkowego. Radio można również połączyć poprzez WI-FI z internetem. Mamy wówczas dzięki temu dostęp do setek tysięcy utworów w popularnych aplikacjach muzycznych. Nowoczesne radio samochodowe 2din posiada również duży dotykowy ekran. W większości przypadków są to ekrany, których przekątna wynosi około 7 cali. W związku z tym wpływają pozytywnie na wygląd wewnętrzny samochodów. Nawet starszy model po założeniu takiego radia sprawia wrażenie zdecydowanie młodszego i lepiej wyposażonego. Należy jednak pamiętać, że posiadając mniejsze auto lub małą ilość miejsca, duże radio może się nie zmieścić. W związku z tym należy dokładnie sprawdzić, czy dane urządzenie będzie miało możliwość zamontowania w konkretnym modelu auta.

Wyposażenie multimedialne

Wybierając nowoczesne radio samochodowe powinniśmy kierować się jego wyposażeniem multimedialnym. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość odtwarzania filmów oraz wyposażenie urządzenia w mocny wzmacniacz. W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest oglądanie filmów i bajek podczas dalszych podróży. Nie dotyczy to oczywiście kierowcy, ale przede wszystkim młodszych pasażerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość pokonaniu setek kilometrów z małymi dziećmi, które podczas podróżowania mogą oglądać swoje ulubione bajki, programy i filmy. Wyposażenie android radia we wzmacniacz sprawia natomiast, że odtwarzana muzyka jest bardzo wysokiej jakości. Oczywiście dla uzyskania wyjątkowego efektu będziemy potrzebowali dodatkowo wysokiej jakości nagłośnienia. Wówczas wszystkie tony będą bardzo dobrze podkreślone. Warto również dla takiego radia zakupić subwoofer, który dodatkowo wyeksponuje niskie tony. Słuchanie muzyki podczas jazdy będzie wówczas czystą przyjemnością.

Dodatkowe opcje dla kierowcy

Cyfrowe radio samochodowe powinno również posiadać opcje wspomagające kierowcę podczas codziennego użytkowania. Chodzi tutaj przede wszystkim o możliwość używania w trakcie jazdy nawigacji GPS. Takie radio musi więc posiadać wbudowany moduł nawigacji, który daje możliwość prowadzenia nas do celu, nawet w najgorszych warunkach pogodowych. W przypadku nawigacji w telefonie musimy zazwyczaj polegać na zasięgu internetu, który w przypadku gorzej dostępnych miejsc jest bardzo słaby. Korzystając bezpośrednio z nawigacji satelitarnej mamy pewność, że nigdy nie utracimy zasięgu i nie zgubimy się w nieznanym terenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość podłączenia do radia kamery cofania i czujników parkowania. Dla doświadczonego kierowcy może się to wydawać zbędnym gadżetem, ale dla wielu osób będzie znacznym ułatwieniem. Będziemy mieli bowiem możliwość parkowania w znacznie gorzej dostępnym miejscach oraz wyjeżdżania z parkingu bez większego stresu. Wszystko co znajduje się za naszym samochodem będzie bowiem wyświetlane na dużym ekranie radia. Dzięki temu zobaczymy znacznie więcej i zminimalizujemy ryzyko stłuczki parkingowej.

Jakie radio będzie najlepsze?

Poszukując odpowiedniego radia samochodowego powinniśmy kierować się naszym zapotrzebowaniem. Jeżeli zależy nam na multimediach – kupmy radio bardzo dobrze wyposażonego pod tym kątem. Jeżeli natomiast kluczowa jest dla nas funkcjonalność, wówczas zdecydowanie lepiej wybrać urządzenie, które daje możliwość podłączenia kamery cofania, czujników parkowania czy rejestratora jazdy. Podczas zakupu nie powinniśmy również oszczędzać pieniędzy. Zakup radia niskiej jakości może się bowiem odbić w przyszłości na jego awaryjności.