Jakie kosmetyki i akcesoria do paznokci wybierać?
Uroda, Usługi

Jakie kosmetyki i akcesoria do paznokci wybierać?

Jakie kosmetyki i akcesoria do paznokci wybierać? Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Odpowiednie kosmetyki i akcesoria do paznokci pozwolą na ich pielęgnację i zachowanie nienagannego wyglądu. Co zrobić, aby mieć zdrowie i piękne paznokcie?

Zadbana płytka

Pielęgnację paznokci  https://www.maxel-cosmetics.pl/stylizacja-paznokci-c-792_1.html należy zacząć od płytki. Paznokcie słabe i kruche powinny zostać odpowiednio odżywione, zanim zabierzemy się za ich malowanie i ozdabianie. Na początek warto sięgnąć po odżywki, które mają na celu wzmocnienie płytki paznokcia. Należy wybierać odżywki oparte na naturalnych składnikach, gdyż chemiczne dodatki mogą spowodować kruszenie się paznokcia. Kuracja odżywką może trwać nawet kilka miesięcy, jednak bez niej trudno będzie utrzymać piękny wygląd paznokcia. Niebagatelną rolę pełni także nawilżanie skórek wokół paznokcia. Pomimo, iż na rynku dostępnych jest całe mnóstwo kremów i balsamów przeznaczonych specjalnie do skórek, warto sięgnąć po oliwę z oliwek i posmarować nią skórki trzy razy w tygodniu. Jeżeli są wyjątkowo suche, zabieg można powtarzać nawet codziennie. Oliwa z oliwek to produkt pochodzenia naturalnego, który pozwala błyskawicznie odżywić skórki. 

Nadawanie kształtu

Akcesoria do paznokci pozwolą na nadanie im kształtu. Niektóre kobiety preferują paznokcie w kształcie migdałka, inne wolą kwadrat. Nadawanie kształtu to również nadanie odpowiedniej długości paznokciom. W tym celu nie używamy nożyczek, a pilnika. Ewentualne zadziory można usunąć za pomocą obcinaka. Pilnik pozwoli nadać paznokciom upragniony kształt i długość, a także wypolerować płytkę przed nałożeniem lakieru. Powinien mieć on odpowiednią ziarnistość, zamiast pilnika można również użyć bloczku polerskiego. Dla lepszego wyglądu paznokci koniecznie trzeba odsunąć skórki i pozbyć się tych, które nachodzą na płytkę. Jeżeli przestrzegamy zasady odpowiedniego nawilżania skórek, ich usunięcie nie powinno być bolesne, ponieważ będą one miękkie. 

Malowanie 

Za pomocą odpowiednich akcesoriów do paznokci w postaci lakierów, brokatów czy pyłów możemy nadać im niebanalny wygląd. Wybór koloru lakieru jest zależny od indywidualnych preferencji, jednak wybierając je należy zwrócić uwagę na to, aby pasowały do codziennej garderoby. Przykładowo ubierając się w odcienie zieleni powinno się unikać paznokci w kolorze różowym. Na co dzień zwykle sprawdzają się stonowane kolory – beże, szarości czy pastele zwykle pasują do każdego koloru ubrań, ponadto są odpowiednie do pracy. Na większe imprezy możemy wybierać inne barwy, choć na eleganckie przyjęcia również najlepiej nadają się kolory delikatne. Największym problemem kobiet, jaki sprawia lakier do paznokci jest jego trwałość. Niestety, zwykle już po dwóch dniach pojawiają się nieestetyczne odpryski, przez które trzeba ponownie pomalować płytkę. Niektórzy producenci zapewniają, że ich lakiery utrzymują się na paznokciach nawet do tygodnia, jednak w rzeczywistości lakier, który nie jest utwardzany światłem lub chemicznie zwykle utrzyma się na płytce maksymalnie kilka dni. Aby przedłużyć trwałość lakieru możemy posiłkować się akcesoriami do paznokci, jakimi są utwardzacze lakieru. Warto jednak zadbać o to, aby utwardzacz był tej samej marki, co lakier. W przeciwnym razie możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego – lakier odpryśnie, zamiast się utrzymać. 

Ozdabianie

Ozdoby do paznokci pozwolą urozmaicić ich stylizację. Wystarczy, że mokry lakier posypujemy brokatem, a już uzyskamy ciekawy efekt. Na sklepowych półkach możemy znaleźć całą gamę produktów do ozdabiania. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się cyrkonie, które przykleja się na jeden paznokieć w każdej dłoni, najlepiej na palcu zaręczynowym. Modne są także lakiery, które dzięki cienkiemu pędzelkowy pozwolą narysować wybrany wzór na paznokciach. Dużą wadą aplikowania dodatkowych ozdób na paznokcie jest to, że trudno je usunąć wraz z warstwą lakieru, który znajduje się pod spodem. W tym celu najlepiej użyć acetonu, jednak niszczy on płytkę paznokcia i powoduje jej kruszenie się.

Gdzie kupić?

W większych miastach znajduje się wiele specjalistycznych sklepów z akcesoriami do paznokci. Poza podstawowymi kosmetykami i ozdobami można kupić tam także profesjonalny sprzęt i produkty do wykonywania na przykład manicure hybrydowego – podobnie jak u kosmetyczki. Wiele sklepów prowadzi również sprzedaż internetową, dzięki czemu osoby z mniejszych miejscowości również mają dostęp do specjalistycznych produktów. W takich punktach pracują osoby z dużą wiedzą w kwestii zdobienia paznokci, można więc otrzymać tam pomoc w doborze akcesoriów do paznokci. Minusem tego typu sklepów z akcesoriami do paznokci są ceny. Są one zwykle dosyć wysokie. Kosmetyki do pielęgnacji paznokci można także zakupić w hurtowniach, gdzie ceny są dużo niższe, a wybór ogromny. Popularnymi sklepami są również drogerie, które znajdują się w niemal każdym centrum handlowym. Ceny, w jakich sprzedają one produkty zależą od konkretnej marki. Niektóre drogerie organizują różnego rodzaju imprezy, na które zapraszają specjalistów z dziedziny kosmetologii i doświadczone manicurzystki, którzy chętnie udzielają porad na temat pielęgnacji paznokci. 

English