Nietypowe pomysły na imprezy firmowe
Imprezy

Nietypowe pomysły na imprezy firmowe

Nietypowe pomysły na imprezy firmowe są doskonałą okazję na zintegrowanie ze sobą wszystkich zespołów w organizacji. Stwarzają również możliwość przełamania oficjalnych, formalnych stosunków służbowych chociaż na pewien czas. Dzięki temu wszyscy pracownicy – niezależnie od szczebla – czują się ze sobą bardziej zżyci. Oprócz tego, imprezy firmowe w Warszawie o charakterze integracyjnym, mogą przełożyć się na większą wydajność zespołu podczas pracy. Zajmując się organizacją wyjazdu służbowego, warto podjąć próbę odejścia od schematów – dzięki temu mamy pewność, iż wszyscy uczestnicy na długo zapamiętają to wydarzenie.

Skąd wziąć ciekawy pomysł na imprezę firmową?

Na rynku funkcjonuje obecnie wiele firm, które zajmują się profesjonalną organizacją wyjazdów firmowych. Prześcigają się one w proponowaniu coraz bardziej niekonwencjonalnych pomysłów, przez co mamy okazję brać udział w najróżniejszych aktywnościach, angażujących inne umiejętności i wymagające różnych cech. Jakie są najciekawsze pomysły na zorganizowanie imprezy firmowej?

Bankiet w stylu Casino Night

Dzięki wyjątkowej aranżacji, uczestnicy imprezy firmowej, będą mogli się poczuć niczym bohaterowie filmów akcji z ubiegłego wieku. Jazzowa kapela, dwudziestowieczny, elegancki dress code i aranżacja przestrzeni w stylu dwudziestowiecznego kasyna. Z pewnością taka kombinacja będzie dla każdego pracownika doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków służbowych.

Ta propozycja ma jedną, najważniejszą zaletę – tworzy niezobowiązującą i radosną atmosferę zabawy. Dzięki temu wszyscy obecni bardzo szybko się zrelaksują i dadzą się wciągnąć w wir przygotowanych atrakcji – a tych wcale nie jest mało. Gra w pokera z prawdziwymi żetonami przy asyście krupiera, oczko czy ruletka są doskonałym sposobem na wczucie się w unikalny klimat wydarzenia.

To wszystko – wzbogacone dodatkowo o delikatne, jazzowe rytmy, pozwoli wszystkim zaangażować się w imprezę firmową, a tym samym przyczynić do niesamowitego klimatu tej aranżacji. Koniec końców, niecodziennie mamy okazję poczuć się jak w prawdziwym filmie.

Impreza o charakterze uczty z grą-zagadką

Nietypowe pomysły na imprezy firmowe
Nietypowe pomysły na imprezy firmowe

Impreza trwa w najlepsze, wszyscy bawią się doskonale – rozmawiają, popijając trunki, śmiejąc się i tańcząc. Nagle jednak gaśnie światło, a gdy się zapala – okazuje się, że brakuje jednego z uczestników imprezy. Ten popularny schemat, powszechnie wykorzystywany w średniej klasy dziełach kinematografii, stanowi doskonały sposób na urozmaicenie każdej imprezy firmowej.

Zadaniem uczestników jest rozwiązanie zagadki, w pomieszczeniu, w którym się znajdują, są umieszczone wskazówki. Muszą wskazać porywacza i odgadnąć, w jaki sposób porywał on swoje ofiary. Bez względu na preferencje zespołu – takie urozmaicenie z pewnością przypadnie do gustu absolutnie każdemu. Wynika to z wyjątkowej specyfiki takiej atrakcji. Każdy uczestnik bowiem, podchodzi do sprawy na swój własny sposób – nie jest do niczego zmuszany. Wykorzystuje swoje umiejętności i ma szansę wygrać nagrodę główną – czego można chcieć więcej od imprezy firmowej?

Rajd offroadowy!

Taka atrakcja z całą pewnością przypadnie do gustu męskiej części zespołu w firmie. Jeśli pracownicy nie boją się wyzwań, lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i nie mają nic przeciwko delikatnemu ubraniu się błotem – doskonałym pomysłem na imprezę firmową będzie rajd off-roadowy.

W tym przypadku, zadaniem uczestników jest pokonanie wyznaczonej trasy udostępnionym im pojazdem terenowym. Brzmi co prawda prosto – jednak przygotowana droga nie pozbawiona jest wszelkiego rodzaju utrudnień, w postaci bagien, błotnistych terenów, drastycznie stromych wzniesień czy też drzew, wyrastających zupełnie znikąd naprzeciw wozu.

Rajd off-roadowy pomaga tchnąć w zespół ducha rywalizacji i umożliwić im bardzo nietypową formę spędzenia czasu. Z początku przedstawicielki płci pięknej w zespole mogą być niezbyt usatysfakcjonowani, lecz uwierzcie Panowie – kiedy w kobiecie budzi się żądzę zwycięstwa, nawet dwudziesto-metrowe wzniesienie o nachyleniu 90 stopni nie będzie w stanie jej zatrzymać!

Zespołowe warsztaty kulinarne w stylu Masterchef

Program Master Chef pokazał nam, w jaki sposób połączyć ducha rywalizacji z gotowaniem. Podziel swój zespół na dwie (lub więcej) brygady, przydziel im kolorystyczne chusty, udostępnij kuchnię i do dzieła. Każdy zespół ma godzinę na ugotowanie określonego posiłku. Muszą oni ustalić szefa kuchni, podzielić się obowiązkami i wykonać pracę w taki sposób, aby przez upływem czasu jeszcze zdążyć posprzątać stanowisko.

Mimo zaciętej rywalizacji w trakcie tego typu imprezy firmowej, wydarzenie przebiega w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze. Sytuacja staje się naprawdę interesująca wtedy, gdy żaden z członków zespołu nie posiada zbyt zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Taka brygada tworzy iście wybuchową mieszanką – a improwizacja podczas konkursu jest jak najbardziej wskazana. Jeśli chcesz zintegrować swój zespół, a jednocześnie zapewnić im nietypową rozrywkę, zespołowe warsztaty kulinarne w stylu konkursu będą doskonałym pomysłem na imprezę firmową.