Sposób na nietrzymanie moczu — podpaski i pieluchomajtki
Zdrowie

Sposób na nietrzymanie moczu — podpaski i pieluchomajtki

Sposób na nietrzymanie moczu — podpaski i pieluchomajtki. Każdy boi się starości. Im bardziej zbliżamy się do starszego wieku, tym bardziej chcemy się odmłodzić. Stosujemy kremy, zabiegi, ćwiczenia napinające skórę i wiele innych. Najciekawsze jest to, że będąc dziećmi, w wieku szkolnym, w liceum — chcemy być starsi i mieć własne życie. Kiedy jednak już to zdobędziemy i minie kilka lub kilkanaście lat, chcemy znowu być dziećmi i prowadzić beztroski żywot bez dorosłych zmartwień. Dlaczego tak bardzo boimy się starości i chcemy za wszelką cenę odciągnąć moment, w którym staniemy się dziadkami i babciami?

Dla kobiet przerażające jest przede wszystkim to, że traci się urodę. Skóra wiotczeje, robi się cienka, pomarszczona i traci swój blask. Sylwetka staje się przygarbiona, kurczy się i traci swoją witalność. Na starość pojawiają się także dolegliwości zdrowotne, które potrafią nie tylko bardzo mocno dokuczać, ale też przywiązać do łóżka. To jest właśnie to, czego najbardziej się boimy w starości. Obawiamy się tego, że będziemy przykuci do łóżka, a inni będą się nami musieli opiekować i będziemy im ciążyć i zatruwać żywot. Opieka w takim wypadku nie byłaby zła, gdyby mnie konieczność leżenia w pieluchach, które ktoś z członków rodziny musi zmienić. Paraliżujący jest więc dla każdego z nas strach związany zarówno z niemożnością poruszania się i narażenia na własne myśli, jak i leżenia z pełnym pampersem.

Nietrzymanie moczu dotyczy nie tylko osób starszych

Sposób na nietrzymanie moczu — podpaski i pieluchomajtkiTy także obawiasz się przyszłości z pampersem? Jednak wbrew pozorom nie musi to być tak odległa przyszłość. Coraz więcej bowiem osób ma problem z nietrzymaniem moczu i są to osoby nie tylko starsze, ale także młodsze. Co ciekawe, problem częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. W przypadku panów występuje raczej problem z oddawaniem moczu w pewnym wieku. Problem nietrzymania moczu dotyczy wbrew pozorom dość dużego procenta kobiet. Nawet jeśli są to początki i mięśnie nie są jeszcze tak słabe, to istnieje duże prawdopodobieństwo na nietrzymanie moczu w przyszłości. Doraźnym sposobem jest noszenie podpasek lub wkładek higienicznych. Zapewniają one wygodę, a także nie zmuszają do ciągłej zmiany bielizny, co jest bardzo wygodne. Jeśli problem jest niewielki, a Ty preferujesz cienką bieliznę lub obcisłe spodnie i spódnice możesz kupić ultracienkie wkładki, które równie dobrze chronią bieliznę, a są praktycznie niewidoczne.

Naturalne sposoby na nietrzymanie moczu

Jeśli nie chcesz zaczynać od podpasek, a kończyć na pieluchach dla dorosłych, warto ze swoim problemem udać się do lekarza. Jednak wiele osób wstydzi się tej dolegliwości. Co w takim wypadku? Można zastosować domowe metody na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Najlepsze są ćwiczenia, które wykonujemy w domu. Są Bardzo proste oraz nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu, który kosztowałby majątek. Jest to ćwiczenie tzw., mięśni kegla. Co ciekawe jest ono uniwersalne, więc mogą go wykonywać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a zasady są takie same.

Jak wykonujemy ćwiczenie? To bardzo proste. Zaciskamy mięśnie, w taki sposób, jakbyśmy chcieli zatrzymać strumień moczu. Możemy robić to nie tylko bez oddawania moczu, ale także w jego trakcie. Wtedy przytrzymujemy mięśniami strumień przez parę sekund i puszczamy. Ćwiczenie w toalecie najlepiej jest wykonywać podczas każdej wizyty. W przypadku ćwiczeń „na sucho, możemy je wykonywać praktycznie wszędzie: w autobusie, w biurze, oglądając telewizję itp. Wystarczy tylko 3 razy dziennie po dziesięć powtórzeń, a już po miesiącu będziesz widzieć pozytywne efekty. Będą one jednak na początku znikome i należy wykonywać ćwiczenia regularnie do tej pory, aż będziemy pewni, że osiągnęliśmy zamierzone efekty. Dobrze wprowadzić także rutynę oddawania moczu o określonych godzinach. Z czasem stopniowo zwiększamy odstęp czasu pomiędzy wyjściami do toalety. Innym sposobem jest specjalny krążek lub stożkowy ciężarek wzmacniający mięśnie miednicy.

Pieluchomajtki dla starszych

W przypadku osób dużo starszych, których dotyka ta dolegliwość, leczenie jest już zwykle nieskuteczne, gdyż jest na nie za późno, a pęcherz jest za słaby. Osoby, które są w stanie się poruszać, decydują się na podpaski higieniczne. CI jednak, którzy są przez chorobę przykuci do łóżka, muszą korzystać z pieluch lub pampersów. Najlepiej sprawdzają się tutaj pieluchomajtki. Są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu niż standardowe pieluchy tetrowe. Nie trzeba ich prać i nie przeciekają — jeśli są prawidłowo założone.

Pieluchomajtki sprawdzą się również u osób, które często leżą, ale też poruszają się po domu lub wychodzą na krótkie spacery. Będą one bardziej komfortowe niż podpaski maxi, ponieważ zminimalizują ryzyko przeciekania zawartości w okolicy uda. Co więcej, pieluchomajtki są wygodne, nie uwierają i nie wżynają się w delikatną skórę, a przy tym pozwalają na zachowanie dyskrecji. Zapewnia to dobre przyleganie do ciała oraz anatomiczny kształt. Jednak, aby spełniały one swoją funkcję, należy pamiętać o odpowiednim doborze nie tylko wielkości pieluchomajtek, ale także chłonności.