Laptop ASUS Chromebook C436
Technologia

Laptop ASUS Chromebook C436

Laptop ASUS Chromebook C436 to wydajny ultrabook, który może być wykorzystywany na wiele różnych, kreatywnych sposobów. Ten ultrabook jest niesamowicie cienki, bardzo kompaktowy a jednocześnie wydajny. Laptop posiada ciekawą funkcję 2w1. Ma możliwość obrócenia go o 360°, dzięki czemu można go wykorzystać jako tablet. Korzystanie z niego w ten sposób jest ułatwione dzięki dotykowym ekranie.

Korzystaj z niego na wiele sposobów

Jego wszechstronność nie ma sobie równych. Możesz z tego urządzenia korzystać jak ze zwyczajnego laptopa, można go ustawić jak namiot stojak albo tablet. W każdym z tych trybów możesz go używać zarówno do rozrywki jak i do  pracy. Ten ultrabook do tajwańskiego producenta został zaprojektowany z myślą o bardzo wysokim standardzie wykonania. Doskonała jakość materiałów oraz wykonanie nie ma sobie równych, a elegancki i klasyczny styl zadowoli nawet użytkowników, dla których wygląd premium jest bardzo istotny. Ponadto jest niesamowicie wygodny w użytkowaniu, gdyż jest cienki i lekki. Minimalna ramka nie zwiększa optycznie urządzenia, zachowując 14 calowy rozmiar ekranu. Sama obudowa odznacza się spójnym wykończeniem układającym się w kształt litery V, dzięki czemu praca na klawiaturze jest znacznie wygodniejsza, a otwieranie laptopa jest proste jak nigdy. Wykonana jest ona w całości z metalu, co daje poczucie, że trzymamy w rękach laptop o wyższej klasie, a ponadto zapewniona jest lepsza ochrona przez wstrząsami. Całość sprawia, że laptop ma bardzo futurystyczny i nowoczesny wygląd. Dodatkowym atutem jest podświetlana klawiatura, która polepszy wrażenia wizualne oraz pozwoli korzystać z niego nawet w warunkach gorszego oświetlenia, czy nawet w nocy. Sama klawiatura posiada wyraźny, ale lekki i przyjemny skok klawisza, co znacząco ułatwia pisanie. Laptop ma również możliwość zabezpieczenia go poprzez czytnik linii papilarnych, dzięki czemu żadna niepowołana osoba nie uzyska dostępu do prywatnych plików.

Doskonały do filmów

Technologia NanoEdge zintegrowana z ekranem pozwala oglądać treści wyświetlane na ekranie pod bardzo szerokim kątem 170°, dzięki czemu ASUS Chromebook Flip C436 jest bardziej funkcjonalny może się to wydawać. 14 calowy ekran LCD zamknięty w niewielkiej obudowie o rozdzielczości FullHP 1920 x 1080 pikseli pozwala na wyświetlanie materiałów graficznych jak zdjęcia filmy, czy nawet gry w bardzo dobrej jakości. Głębia kolorów i bardzo duży kontrast zapewniają bardzo dobre wrażenia wizualne,  które są zdecydowanie bardziej immersyjne. Ekran przyciąga wzrok, dzięki czemu łatwiej jest zachować koncentrację patrząc się w ekran. Ma to szczególnie istotne znaczenie podczas nauki czy pracy. 360° zawiasy pozwalają na obrócenie ekranu w taki sposób, że można z urządzenia korzystać jak z tabletu. Znacznie zwiększa to komfort użytkowania gdy chcemy np. obejrzeć film leżąc na łóżku.

Wydajność zamknięta w niewielkich rozmiarach

Laptop ASUS Chromebook C436Dwurdzeniowy procesor i3 od Intel Core zapewni wysoką wydajność podczas wszystkich zadań codziennego użytku. Doskonale sprawdzi się do pracy, przeglądania stron internetowych, a nawet do odtwarzania multimediów takich jak zdjęcia czy filmy w wysokiej jakości. Fakt, że ten procesor posiada 2 rdzenie świadczy o tym, że można z powodzeniem wykonywać wiele operacji jednocześnie. Zainstalowane w obudowie 8 GB RAM DDR4 zapewni płynne działanie, nawet podczas dużych obciążeń jak otwarcie wielu programów lub wielu kart w przeglądarce, a wydajny i szybki dysk SSD M.2 z interfejsem PCIe zapewni bardzo szybkie otwieranie i ładowanie się wszystkich plików, włącznie z systemem operacyjnym. Ten powinien być gotowy do użytku, od momentu włączenia, po kilku sekundach. Całość podzespołów sprawia, że na tym laptopie zagramy w bardzie wiele starszych gier. Laptop powinien również “udźwignąć” nowe gry o mniejszych wymaganiach sprzętowych. Całość jest zamknięta w bardzo niewielkiej i smukłej obudowie. Jego wymiary to 31,9 cm szerokości, 20,5 cm długości oraz ~ 1,37cm wysokości (tutaj jest to zależne od miejsca na obudowie, w którym dokonujemy pomiaru; średnia wysokość to 1,37cm). Jest też niewiarygodnie lekki, waży bowiem zaledwie 1,14 kg. Laptop jest więc przystosowany do mobilnego wykorzystania. Jest bardzo kompaktowy o niewielkich rozmiarach i małej wadze. Przenoszenie go z miejsca na miejsce, czy nawet podróż z nim nie jest żadnym problemem. Z łatwością zmieści się do torby, plecaka czy walizki. Bateria również robi wrażenie, gdyż producent zapewnia, że przy normalnej pracy powinna wytrzymać aż do 12 godzin bez ładowania. Ma to ogromne znaczenie, gdy jesteśmy zmuszeni do długiej podróży, a mamy obowiązki do wykonania czy chcemy się trochę rozerwać podczas żmudnej jazdy.

Komunikacja i interfejs

Laptop oczywiście posiada WiFi oraz Bluetooth. Dodatkową łączność z laptopem jest możliwa dzięki dwóm portom USB 3.2 generacji 1 typu C. Gniazdko mini-jack 3,5 mm pozwoli na podłączenie słuchawek lub głośników. Dodatkowo latptop jest wyposażony w czytnik kart microSC, microSDHC oraz microSDXC.

Laptop stworzony do wydajnej pracy, również mobilnej

Laptop dzięki swoim małym i lekkim gabarytom zapewnia wygodę w trakcie przemieszania się z nim. Pomimo tak małych rozmiarów został wyposażony w dobrej jakości podzespoły, dzięki którym praca na nim zawsze będzie wydajna i efektywna.