Rehabilitacje w domu seniora
Usługi, Zdrowie

Rehabilitacje w domu seniora

Rehabilitacje w domu seniora – lekarze oraz fizjoterapeuci są zgodni: dzięki stosowaniu regularnej rehabilitacji i fizykoterapii możliwe jest znaczące złagodzenie tych objawów. Domy opieki dedykowane osobom starszym dokładają wszelkich starań, aby zaoferować kuracjuszom zajęcia rehabilitacyjne, które będą w jak największym stopniu odpowiadały zróżnicowanym potrzebom osób starszych. Niektórzy sądzą, że na starość każdy z nas ma możliwość, by zasiąść w kapciach przed telewizorem czy korzystać z uroków życia poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju wycieczkach.

Niestety, wiele starszych osób cierpi na rozmaite choroby narządu ruchu, które są związane z urazami bądź zwyrodnieniami stawów. Każdy, kto szuka odpowiedniego domu seniora, powinien szczególną uwagę zwracać na to, jaka jest oferta rehabilitacyjna w danym ośrodku. W poniższym artykule prezentujemy szereg informacji na temat tego, jak wygląda rehabilitacja w domu seniora. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury.

Rehabilitacja w domu seniora – zabiegi rehabilitacyjne

Domy seniora funkcjonują często jako placówki prywatne i takie właśnie placówki są częściej wybierane. Domy seniora, zwłaszcza te prywatne, oferują dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych. Warto przed wybraniem domu spokojnej starości dowiedzieć się, jakie zabiegi są w danej placówce oferowane i jak często by się odbywały. Warto też sprawdzić kompetencje personelu.

Zabiegi rehabilitacyjne, takie jak światłolecznictwo, elektrostymulacja czy magnetoterapia są popularne w domach seniora. Właściwie dobrana rehabilitacja pomaga pozbyć się uciążliwego bólu i przyspiesza regenerowanie się tkanek. Fizykoterapia to szeroka dziedzina i warto dowiedzieć się, jakie zabiegi rehabilitacyjne są dostępne w danym domu seniora

Rehabilitacje w domu seniora – co oprócz fizykoterapii?

Rehabilitacja w domu seniora obejmuje nie tylko zabiegi fizykoterapii. Ważna jest także aktywność fizyczna, jednakże jej intensywność powinna być indywidualnie dobrana przez fizjoterapeutę, który uwzględni stan zdrowia seniora. Domy spokojnej starości oferują także zajęcia gimnastyczne, które są prowadzone przez profesjonalistów. Niektóre domy seniora oferują także jogę, zarówno na świeżym powietrzu jak i na sali. Trening dobrany właściwie do potrzeb oraz możliwości osoby starszej pozwala skutecznie utrzymywać zdrową kondycję. 

Domy seniora oferują również czasami masaże, które są wykonywane przez masażystę-fizjoterapeutę. Masaże pozwalają nie tylko poprawiać stan zdrowia, ale też poprawiają samopoczucie i wprawiają w dobry nastrój. Rodzaj masażu jest indywidualnie dobierany do osoby starszej oraz do jej dolegliwości. 

Rehabilitacja w domu seniora – indywidualnie czy grupowo?

Rehabilitacja w domu seniora może odbywać się zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Indywidualne są przede wszystkim masaże i zabiegi, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Takie prywatne sesje są szczególnie ważne dla osób, którym ciężko jest pogodzić się z chorobami i dolegliwościami, które są z nimi związane.

Bardzo często jednak rehabilitacja w domu seniora wiąże się z ćwiczeniami grupowymi, takimi jak aqua aerobik w wodzie czy gimnastyka w sali. Przebywanie w grupie ma jednak sporo plusów, ponieważ nie tylko pozwala na poprawienie swojej kondycji, ale poprawia również humor i pozwala poznać nowych ludzi, a także na chwilę oderwać się od codziennych problemów. Rehabilitacja osób starszych w grupie pozwala też walczyć z depresją, która często towarzyszy seniorom.

Dom seniora – ważna jest aktywność fizyczna jak i rehabilitacja

Rehabilitacje w domu seniora
Rehabilitacje w domu seniora

Obecna medycyna pozwala seniorom spokojnie przeżyć starość. To nie tylko minimalny poziom komfortu życia, ale też możliwość przesunięcia granicy starzejącego się ciała. Co to w praktyce oznacza? Chodzi o to, iż odpowiednie leczenie, dieta i aktywność fizyczna pozwala wolno poddawać się procesowi starzenia. Domy seniora bardzo często nie tylko oferują, ale też zachęcają podopiecznych do aktywności fizycznej, które są oczywiście dostosowane do potrzeb i możliwości danych seniorów. Dzięki aktywności fizycznej nie tylko polepsza się zdrowie seniorów, ale też i ich organizm wydziela endorfiny, dzięki czemu osoba starsza czuje się szczęśliwsza i bardziej spełniona.

Domy seniora dbają o zabiegi rehabilitacyjne w swojej ofercie przede wszystkim dlatego, aby wyeliminować chroniczny ból, który często towarzyszy różnym chorobom, takim jak zwyrodnienie stawów czy osteoporoza. Seniorzy mają możliwość korzystania z różnego rodzaju zabiegów czy gimnastyki, a nawet jogi. Same leki przeciwbólowe mogą tylko czasowo eliminować ból, a przy dłuższym stosowaniu nie są już tak skuteczne, jak na początku. Ponadto, leki silnie obciążają wątrobę oraz żołądek. Dlatego warto skupić się na przyczynie schorzenia i jej wyeliminowaniu. Domy seniora oferują swoim pensjonariuszom masaże i specjalne zabiegi, które są dobierane do każdego seniora indywidualnie. Domy seniora działają w celu umilenia oraz ułatwienia seniorowi przeżycia spokojnej starości, bezboleśnie. Wybierając dom seniora warto również zwrócić uwagę na wyżywienie, ponieważ niedożywienie to częsty problem u osób starszych. Warto sprawdzić, jaka jest jakość posiłków podawanych w domu seniora i czy kuchnia dba o dietę lekkostrawną swoich podopiecznych. 

 

WIEJSKIE KLIMATY dom seniora
Rzędziny 9A
72-003 Rzędziny
518228510
www.wiejskieklimaty.net