Studio tatuażu
Moda i uroda, Uroda

Studio tatuażu

Współczesne studio tatuażu to miejsca bardzo zatłoczone, pełne klientów. Co jakiś czas możemy tworzyć nowe miejsca, w których możemy wykonywać nasze usługi, ale na najlepszych fachowców możemy czekać latami (kilka miesięcy czekania jest jak najbardziej normalne). Pomimo wysokiej ceny za otwarcie studia tatuażu (głównie ze względu na opłaty do sanepidu) wiele osób decyduje się na to.

Jeśli są to ludzie z prawdziwą pasją, którzy rozumieją swoją branżę, inwestycja szybko się zwróci. Przy tak wielu salonach tatuażu trudno powiedzieć, który z nich jest dobry. Tatuaż to decyzja na całe życie i powinien zdobić nasze ciało oraz być wizytówką nas i tatuatora. Dlatego właściwy wybór jest bardzo ważny. Trudno nie zgodzić się z powiedzeniem, że najlepsze tatuaże to dzieła sztuki. Czasami widok wytatuowanej osoby zapiera nam dech w piersiach. Aby być taką osobą, musimy nie tylko wybierać piękne wzory, ale również posiadać profesjonalne studia tatuażu i wykwalifikowaną kadrę.

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Możemy udać się do różnych studiów tatuażu na wizyty terenowe, aby zobaczyć, jak to wygląda w środku. Warto skorzystać z okazji tej wizyty. Na co zwrócić uwagę w takim miejscu, kiedy świeci się czerwone światło? Po pierwsze, jeśli studio jest brudne, widoczny jest kurz, krzesła nie są dezynfekowane, a używany sprzęt nie jest dezynfekowany konsekwentnie. Także jeśli w miejscu, do którego się wybieramy, które oferuje nie tylko ładne tatuaże, ale również manicure, makijaż permanentny, hennę, makijaż imprezowy czy inne usługi salonowe, z pewnością warto jak najszybciej opuścić to miejsce. miejsce z tak wieloma talentami nie może zapewnić tak profesjonalnej obsługi.

Jeśli wybieramy studio tatuażu luckyseven.pl/ i wiemy, kto wykona na nas nasze wymarzone projekty, warto zapytać tę osobę i zasięgnąć jej opinii. Fora internetowe, strony internetowe, grupy na portalach społecznościowych są dla nas otwarte w tej kwestii. Jeśli ktoś zostanie oszpecony przez pseudoartystę, na pewno powie, żeby ostrzec innych. Warto też zajrzeć do portfolio osób, które nas wytatuowały. Nie każdy artysta jest biegły w każdym stylu, więc nie możemy być pewni, że zrobimy sobie wymarzony tatuaż. Wracając do kwestii portfolio, uważaj tutaj, ponieważ niektórzy tatuatorzy upiększają swoje prace programami graficznymi, aby zdobyć klientów. Oczywiście te prace wykonywane na ciele bardzo różnią się od tych wykonywanych na papierze. W profesjonalnym studiu tatuażu nie ma problemu z zaprojektowaniem wzorów o jakich marzymy. Jeśli pracownik próbuje nas zmusić do wybrania gotowego projektu, warto się wycofać i przemyśleć, czy rzeczywiście powinien nas tatuować.

Bardzo ważna jest również higiena. Niestety niewiele osób zwróciło na to uwagę, a później tego żałowało. Tatuowanie jest metodą inwazyjną. Pigment jest wstrzykiwany pod skórę. Dlatego narzędzia używane do wykonywania tatuaży muszą być sterylizowane. Powinni sprzątać po każdym kliencie. Tatuażysta powinien założyć z nami nowe rękawiczki i wyciągnąć nową, zapakowaną igłę. Fotel, na którym będziemy tatuować, również może nam wiele powiedzieć o studiu tatuażu. Jeśli jest na nim krew poprzedniego klienta, powinniśmy jak najszybciej uciekać. Tatuażysta nie powinien również nosić brudnych ubrań ani brudnych rąk. Musi być też zdrowy.

Oczywiście powinniśmy również zachować właściwe nawyki higieniczne. Z nowym tatuażem nie chodzimy na basen, nie kąpiemy się w rzece, jeziorze, morzu. Kupmy też specjalną maść, którą będziemy aplikować na wytatuowane miejsce przez kilka dni. W dobrych studiach tatuażu na wolne terminy trzeba długo czekać. Jeśli ktoś chce nas jutro wytatuować, powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć tę decyzję. Oczywiście unikajmy domowych studiów tatuażu, bo jest tu wiele do życzenia. Wiele osób robi takie rzeczy, na przykład dlatego, że nie mają pieniędzy na otwarcie profesjonalnego studia. Z miejsc tych często korzystają osoby niepełnoletnie, ponieważ nikt nie potrzebuje zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Oferują również niską cenę, co ma sens w przypadku efektów na skórze. Przed wykonaniem pierwszego tatuażu możemy wykonać próbę w postaci tatuażu z henny.

Po wykonaniu upewnimy się, że wzór naprawdę nam się podoba. Pierwszy tatuaż też powinien być mały, żeby sprawdzić, czy jesteśmy odporni na ból (zdarza się, że klient w fotelu tatuatora zemdlał z bólu) i zobaczyć, jak nasza skóra zareaguje na pigment. Wybór naprawdę dobrego studia tatuażu jest wart trochę czasu i cierpliwości.