Usługi medycyny estetycznej - czyli jak przywrócić młodość?
Uroda, Zdrowie

Usługi medycyny estetycznej – czyli jak przywrócić młodość?

Usługi medycyny estetycznej – czyli jak przywrócić młodość? Medycyna estetyczna jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozwojowych dziedzin medycyny. W odróżnieniu od medycyny plastycznej i rekonstrukcyjnej pozwala na przywrócenie młodości bez użycia skalpela. Zabiegi medycyny estetycznej polegają na przywróceniu skórze naturalnej jędrności, gładkości, pozbyciu się cellulitu, nadmiaru włosów oraz zmarszczek. Jest to dziedzina, która ma na celu poprawę jakości życia pacjenta, a także jego odmłodzenie i upiększenie.

Najpopularniejsze zabiegi

 • Wypełnienie zmarszczek

  – najczęściej obejmuje wypełnienie zmarszczek wokół oczu, ust, nosa oraz tak zwanej lwiej zmarszczki. Zabieg ten polega na podaniu toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego, za pomocą iniekcji igłowej. Toksyna botulinowa poraża mięśnie mimiczne, przez co wyrównuje zmarszczki, a kwas hialuronowy powoduje zwiększoną retencję wody w skórze właściwej- przez co staje się ona gładka i jędrna.

 • Powiększenie ust

  – zabieg ten wiąże się z wprowadzeniem pod skórę ust kwasu hialuronowego. Pozwala on na wypełnienie nierównego kształtu ust lub wyrównanie różnic między wargami. 

 • Zabieg HIFU

  – czyli high intensity-focused ultrasound. Wykonanie tego zabiegu przynosi duże korzyści dla skóry- jego zadanie polega na liftingu skóry, dzieje się to dzięki zagęszczeniu włókien kolagenowych. HIFU jest urządzeniem uniwersalnym, wykorzystuje on emisje fal ultradźwiękowych, które generują ciepło w określonym miejscu zabiegowym, a to przyczynia się do przebudowy tkanek i przywracaniu im jędrności. Poradzi sobie również cellulitem, rozstępami, ubytkami skórnymi i nadmiarem skóry. Fale ultradźwiękowe są bezbolesne dla pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest pod stałą kontrolą ciepłoty tkanek, jest komfortowy, a jego efekty widoczne są już po jednym zabiegu. 

 • Stomatologia estetyczna

  – działania stomatologii estetycznej ukierunkowane są na poprawę jakości uśmiechu pacjenta. Wykorzystuje się w tym celu specjalne lampy oraz nakładki żelowe, które poprawiają koloryt zębów i sprawiają, że stają się one białe. 

 • Mezoterapia igłowa

  – jest to zabieg bazujący na podawaniu do skóry właściwej substancji leczniczych, które mają na celu poprawę ukrwienia skóry oraz pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Substancje takie jak kofeina, kwas hialuronowy czy L-karnityna powodują zwiększoną lipolizę (spalanie tłuszczów) oraz zagęszczanie skóry. Zabieg ten sprawia, że skóra staje się ściągnięta, elastyczna i bardziej obfita we włókna kolagenowe. Mezoterapia igłowa może być również stosowana w leczeniu endogennej lub chorobowej łysiny –  minoksydyl wykorzystywany podczas tego zabiegu wydłuża fazę wzrostu włosa, co umożliwia zagęszczenie włosów.

 • Depilacja laserowa

  laser jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do walki ze starzeniem się i korekcją defektów skórnych. Wykorzystywany jest również w depilacji laserowej. Wiązka lasera wnika bezpośrednio do korzenia włosa, tam rozkłada ciemny barwnik włosia- melaninę. Nazywane jest  to fototermolizą. Zabieg ten pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas, jednak jego działanie zależy od ilości wykonanych serii zabiegowych. Do wykonania zabiegu niezbędne jest posiadanie włosów w fazie wzrostu (czyli muszą być widoczne). Należy również wspomnieć o tym, że im ciemniejsze są włosy, tym laser działa skuteczniej.

 • Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe

  – osocze jest naturalnym składnikiem krwi pacjenta. Izoluje się je wraz z trombocytami od pozostałych składników krwi, a następnie przy pomocy iniekcji podaje się pacjentowi pod skórę. Do osocza dodawany jest czynnik aktywujący trombocyty (czyli płytki krwi, odpowiedzialne za jej krzepnięcie) np. chlorek wapnia czy trombina. Wspomaga to produkcję cytokin.  Cytokiny zaś są substancjami wzrostowymi, które pomagają wprowadzać komórki w stan mitozy – przez co pomagają wypełniać ubytki skórne, zmarszczki (wokół oczu, dekoltu, szyi, czy czoła) czy walczyć z łysieniem. Osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne dla pacjenta, jest zgodne z jego systemem immunologicznym, zapewnia mu również pewne przyjęcie się substancji. 

Odpowiedni gabinet – czyli do kogo się zgłosić?

Usługi medycyny estetycznej - czyli jak przywrócić młodość?Ważnym czynnikiem wpływającym na sukces naszego zabiegu jest odpowiednia kadra medyczna. Jeśli chcemy by nasza twarzy wyglądała pięknie i młodo, a wystąpienie powikłań zbliżone było do minimum, warto udać się do specjalisty. Czynności związane z upiększaniem twarzy powinien wykonywać lekarz specjalizujący się w medycynie estetycznej dermatolog lub lekarz wykonujący specjalizację, która jest z tym powiązana. Dobry lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem, upewni się czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu może być ciąża, laktacja, nowotwór lub choroby krwi czy infekcje wirusowe skóry. Rozmawiając z lekarzem należy upewnić się co do metod wykorzystywanych w trakcie czynności medycznych, a także powiedzieć o przebytych czy przewlekłych chorobach.
Medycyna estetyczna jest dziedziną, która pomaga pacjentom poprawić wszelkie niedoskonałości. Jej zadaniem jest dążenie do satysfakcji oraz samoakceptacji pacjenta, którego życie jest dla lekarzy najważniejsze.

English